17. Yıl
Kategori Seçiniz
Web Tasarım Nasıl Yapılır?
Web tasarım yaptırmak için karar verdiyseniz ilk adımınız öncelikle bir arayış, araştırma içine girmek olacaktır.
Bu araştırmada en iyi web tasarım firmalarını ve bulduğunuz web tasarım firmalarının yaptıkları çalışmalardan size ilham veren kaliteli işleri bulup, örnek alarak aklınızda bir web tasarım şeması oluşturabilirsiniz. 
Burada önemli olan bazı unsurlar vardır. 
 
Öncelikle kurumsal kimliğinize uygun, sizi yansıtan tasarım çalışmaları üzerinden ilerlenmelidir. Sektör konusu da web tasarımda etken bir noktadır.
Bulunduğunuz sektörde sizi en iyi şekilde yansıtacak web tasarımına ulaşmanız için en önemli kriter sizin isteklerinizin, ön plana çıkarmak istediklerinizin belirlenmesidir.
 
Kullanıcı kitlenizin web sitenizde hem görsel açıdan memnun kalması, hem istediği bilgiye rahatlıkla ulaşması, hem de  kullanışlı bir gezinti yapabilmesi için web tasarım projenizde neler olması gerektiğini çok iyi bir şekilde belirlemeli ve web tasarım firmanıza bildirmelisiniz.
 
Çalıştığınız firma istekleriniz doğrultusunda projenizi hayata geçirirken, iyi bir web tasarımın kriterlerini de mutlaka göz önünde bulundurmalıdır.
Eğer sizin istekleriniz günümüz teknolojisinden uzak bir talep ise (örneğin flashlı çalışmalar) bunların olamayacağını size bildirmelidir.
Siz istediğiniz için sitenizi kötü etkileyecek bir unsuru web sayfanıza dahil etmek web sitesini kötü anlamda etkileyecek bir durum olur.
Profesyonel web tasarım firması ile çalışıyorsanız zaten bütün bu durumları ele alarak ilerlemiş olursunuz.
 
Unutmamalıyız ki, kaliteli bir iş elde etmek istiyorsak bunun için kolaya kaçmamalıyız. Ve yine bilmelisiniz ki fiyat + performans konusu birbiri ile bağlantılıdır.
Her işte olduğu gibi web tasarımında da ne çok pahalıya, ne de çok ucuza kaçmamak gerekir.
 
Düşlediğiniz web tasarım projesi için biraz zaman ayırıp detaylı bir araştırma yaptığınız zaman, bulduğunuz firmaların işlerini, referanslarını, size sunduğu ürün ve hizmetlerin güvencelerini inceleyerek araştırmanızın sonucunda doğru bir seçim yapabilirsiniz. 
 
Diğer Yazılar
Güzel Web Tasarım
İnternet dünyasında yer alan her kurum veya kişi, kimliğini yansıtacak olan web sitesinin öncelikle güzel bir tasarıma sahip olmasını ister.   Dijital dünyanın oldukça verimli ve yaratıcı işlerinin sergilendiği bu dönemde, teknolojinin geliştiği her geçen gün web dünyas [...]
Devamını Oku...
Web Tasarım Fiyat Teklifi Alırken?
Web sitesi yaptırmaya karar verdiğiniz. Bazı firmalardan teklif almak istiyorsunuz. Fakat elinizde hangi doneler olması gerekiyor? Bu yazımızda sizler için teklif istenirken kullanılan verilerin alınması gereken hizmetlerin tamamını belirttik.   Öncelikli olarak web tasarımı oluştururken ilk belirlenmesi ge [...]
Devamını Oku...
Web Tasarım
Günümüzde her bireyin internette vakit geçirdiği ve çoğu ihtiyacını bu şekilde karşıladığını biliyoruz. Bu nedenle iş dünyasında tüm sektörlerin günümüzün olmazsa olmazı haline gelen web sitesine sahip olması gerekir. Hangi alanda faaliyet gösterirse gös [...]
Devamını Oku...