17. Yıl
Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste

Lütfen tc giriniz.

OK

Atamedya İle Doğru Domaine Ulaşabilirsiniz

İnternet dünyasında yer almanın ilk adımı domain sahibi olmaktan başlar. Temel adı domain olmakla birlikte ülkelerin temel uzantıları eklenerek oluşturulan domainlere aynı zamanda alan adı denir. Domain in seçimi çok önemlidir. Kurumunuzun bilinirliği doğrultusunda alınması gerekmektedir. Veya bir çok şirket markası ile tanındığı için marka adı ile başlanması en doğru seçimdir. En önemli kriterin domainin herhangibir takı içermemesidir. Artık günümüzde böyle bir ihtimalin neredeyse sıfıra yakın olması nedeni ile mümkün olan en kısa domain tercih edilmelidir.

Doğru domain seçimi

Domain konusunda uzman arkadaşlarımız ile en doğru seçime ulaşabilirsiniz. Ayrıca dünya çapında birçok domain satışı yapan çözüm ortaklarımız ile satılık domainleri indirimli olarak adınıza tescil ettirebiliriz.

Hosting

Atamedya olarak hosting kalitemizi işi bilenler dahil her kesin taktirindedir. En önemli kriterlerin başında belirttiğimiz hız Atamedya da tam 80 MBIT tir. Bu hız aynı zamanda sunucularımızda barındırdığımız web ve mail hizmetlerinin yurt dışındada son derece hızlı ulaşılmasına olanak vermektedir. Günümüzde ortalama hosting piyasası 10 MBIT olarak hizmet veriyor. Ayrıca sağlanan hız bir havuzdan sağlanmaktadır. Aynı şekilde sunucu kaliteside Atamedya' da en üst düzeydedir. Kendi sunucularımızı kullanmaya başladığımızdan beri IBM en büyük çözüm ortağımız olmuştur.Domain nereden alınmalı sorusunun cevabı ''en ucuz yerden '' olmamalıdır.

Hosting

En önemli sorunun başlangıcını oluşturmaktadır. İşlem yaptığınız kurumun son derece güvenilir olmasına mutlaka dikkat edin. Bir olmaz demeyin çünkü bir çok kişi neler olabileceği konusunda en ufak bilgi sahibi değil. Mesela işlem yaptığınız kişi veya şirketin kapandığı düşünün! veya gerekli olduğu an ulaşılamadığını düşünün! aranızda bir sözleşme yapılmamış ise kullanım ücretinin son derece yüksek rakamlara ulaştığını düşünün! en önemlisi sahibi olduğunuz domain in başka birine satıldığını! Evet bunların tamamı gerçektir. Uzun yıllar sektörde karşılaştığımız çözümsüz sorunlardır. Ayrıca ülkemizden alınan alan adlarının Türk Ticaret Mahkemelerinde işlem gördüğünü unutmayınız.