17. Yıl
Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste

Lütfen tc giriniz.

OK

Herhangi bir kurumun kurumsal kimliğinin yansıtılması ve tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesi amacı ile ulusal ve uluslararası ağ ortamında yayınlanan online sistemlere web sitesi ve bu sitelerin oluşturulma sürecine de web tasarımı denir.

Bulunduğumuz dönem herkesin de bildiği gibi teknoloji dönemidir. İnternetin yaygınlaşmasının her geçen günün ardından zamanımızda siteler etkin rol oynamakla birlikte web sitesi yaptıracak firma ve işletmeler kurumsal site tasarımlarında son derece dikkatli ve özenli olmalıdırlar. İnsanlar teknolojinin verdiği imkanları sonuna kadar kullanmaktadır. Kurumlar da teknolojinin nimetlerinden faydalanmalı, müşteri potansiyelini teknoloji sayesinde arttırmalıdırlar. Kurumunuzun internetteki temsilcisi web sitenizdir. Bu nedenle kurumsal web tasarımınız ne kadar etkili ve ilgi çekici olursa o kadar geri dönüşümü de fazla olur. Bu nedenle bir kurumsal web sitesi hazırlarken profesyonel birinden destek almanız gerekmektedir. Çünkü web tasarım her zaman kurumlar ve kişilerin birincil ve resmi kanalı olmuştur. Bilhassa internet hızının artmasıyla birlikte zengin medya deneyimi, videolar ve yüksek çözünürlükteki fotoğrafların tüketiciye ulaştırılması daha da kolaylaşmıştır. Bu nedenle kurumlar ve şirketler internette daha iyi bir rol alabilmek için web tasarım yatırımlarını arttırmıştır.

Kurumsal bir şirket için logo ve kurumsal kimliğin önemi oldukça büyüktür. Sizleri piyasada temsil edecek olan logonuz da yine profesyonel olarak dizayn edilmesi gerekiyor. Böylece müşteri ve tedarikçileriniz kurumunuz hakkında olumlu değerlendirmeler yapabilir ve sizi tercih edebilirler. Eğer bir kurumsal web tasarım sitesinin tasarımına başlamak istiyorsanız bazı unsurları göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Örneğin;

- Kurumsal web tasarımı yaptırdığınız firmayı tanımalı ve daha önce yapmış olduğu tasarım öğeleri incelenmelidir. Çünkü yapılan çalışmalar firmanın doğru anlaşılmasını sağlar,müşterilerinizin de yapılan çalışmaları ve araştırmalarınızı görmesini sağlar. Böylece daha geniş bir kitleye sahip olabilirsiniz.

- *İşi yaptırdığınız kurumun web tasarım referanslarına göz atmalısınız.Çünkü profesyonel bir web tasarım uzmanı ile çalıştığınızda sektörünüzdeki tüm rakiplerinize göre itibar açısından sizi farklı kılacaktır.

Kurumsal web tasarım yapılırken de şu özelliklere de dikkat edilmesi gerekiyor;
* Şirket logo renkleri tercih edilir metinlerin arka planları beyaz ya da açık gri olmalıdır.