17. Yıl
Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste

Lütfen tc giriniz.

OK

Portal web tasarımı...
Sektörel bilgi başta olmak üzere belli bir konu üzerinde yoğunlaşmış son derece geniş içerik barındıran web tasarımı projelerine portal denir. Portal projelerinin çok geniş içeriklere sahip olması kullanılmasını bir hayli zorlaştırır. Bu karmaşıklığı gidermenin en önemli ayağı ise mükemmel bir tasarıma ve renk uyumuna sahip olmasıdır. Okuyucu kitlesini yönlendirme, kullanım kolaylığını sağlamak gerekmektedir.

Planladığınız portal web yazılımına eklenecek birçok detay olduğu gibi birçok uygulanması gereken kullanıcı tecrübeleri bulunmaktadır. Atamedya Ar-Ge departmanı istediğiniz konudaki projenizi son derece detaylı bir şekilde proje haritasını çıkartarak sektörel bilgilerini ekleyerek eksiksiz hayata geçmesini sağlar.

Atamedya bünyesinde bulunan hazır tasarımların yeniden düzenlenmesi ile istediğiniz portal projesini çok ekonomik koşullar çerçevesinde oluşturma imkanına sahip olabilirsiniz. Geçmiş zaman dilimlerinde modüler olarak tasarlanan portal projelerinin iki kurumun çıkarları doğrultusunda yeniden oluşturma ile hayata döndürülebilir. Alt yapısı ile birlikte oluşturduğumuz bazı portal web projeleri makina.com.tr, tekstil.com.tr, magazin.com.tr gibi tasarımlar ve yazılımlar küçük değişiklikler ile değişik bir görünüm sağlanarak başka portal projelerine uyarlanmışlardır.

Düşündüğünüz proje daha önce uygulanmamış ise yapılması gereken en önemli işlem detaylı bir şekilde site haritasının çıkartılmasıdır. Bununla birlikte her bir bölümün nasıl işleyeceğini kısaca anlatıp, üyelik var ise üyelere verilecek hizmetleri maddelemek gerekiyor. Bu bilgiler doğrultusunda portal web projesinin gerek tasarım maliyeti, gereksede ortalama zaman dilimi ortaya çıkacaktır. bununla birlikte maliyet hesaplamasıda net olarak belirlenecektir.

Portal web tasarımında en önemli detay projenin dik geometrik şekiller ile birleştirilerek simetrik bir dikdörtgen oluşturulması olduğunu belirtmek isteriz. Bu özellik projenin yayın hayatına başlaması ile birlikte değiştirilimesi gereken bölüm veya modül tasarımlarının ekstra bir maliyet ve teknik bir sorun çıkarmadan çözümlenebilmesidir. Hiçbir geometrik şeklin kesinlikle değişmeyeceğini düşünmeyin, %100 emin olduğunuz bölümler dahi bile kullanıcı talebleri doğrultusunda değiştirilebilir.Büyük butonlar ve yazı karakterleri de son derece dikkkate alınması gereken özelliklerdir. Yeni nesil tasarımların en büyük özelliği olmakla birlikte okuyucunun portalı son derece kolay kullanması noktasında çok önemlidir. Yazı karakterlerin seçiminde ise pek fazla alternatif bulunmamaktadır. Çünkü tüm tarayıcılara uyumlu olan font seçenekleri son derece sınırlıdır.

Kalite Standartlarımız
Sizlere uzun yıllardır, sağlıklı ve kusursuz hizmet vermemizin temel sebebi, verdiğimiz her hizmeti belirli bir kalitede vermemizden kaynaklanmaktadır. Sizlere hizmet verirken öncelikle dikkat ettiğimiz hususlar aşağıda sıralanmıştır.