17. Yıl
Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste

Lütfen tc giriniz.

OK

Sizin usta ellere ihtiyacınız var...
Her işin bir ustası var. Normal bir web tasarımı ile profesyonel web tasarımı arasında ne fark vardır. İkisi de web tasarımı sonuçta. Web sitem var mı? var demek için bu kelimeler hiçbir anlam ifade etmez. Yalnız; her kurumun bir kıyafeti vardır. Bir kurum yırtık ve eski bir pantolon ile gezerken diğeri takım elbise giyiyor ise kurumlar arası en azından kurumsallık ve prestij yönünden bir fark vardır anlamına geliyor olmaz mı ?

İlk önce kurumunuzun kurumsal kimliğine birebir uyumlu bir grafik tasarımı ile proje oluşturulmalıdır. Son derece estetik ve günümüz standartlarına uygun olmakla birlikte, tüm tarayıcılar ile birebir uyumluluk çok önemlidir. Projenin büyüklüğü ile orantılı olarak bunu uygulamak son derece ince bir çalışma ile olur. Görünen teknik hataların yanında bir çok gizli ayrıntıda mevcuttur. Örneğin proje Türkçe dilinde iken Türkçe butonun olması kadar yanlış bir davranış olmaz. Bizim yaptığımız sitelerde yok mu? tabiki var. Neden mi sorusunu sormadan önce '' Müşteri her zaman haklıdır '' kaidesi ile oluşan yanlışlardır. Sanıyoruz daha fazla ayrıntıya girmeye gerek yok. Aynı özellikte dil seçim sayfasının oluşturulması konusunuda örnek olarak verebiliriz. En çok yapılan hataların başında yer alan bu özellik aslında bilgisayarın diline bakarak açılması gereken bir dil modülünün olması gerekmektedir. Yine aynı özellikte bir konunun ince ayrıntısıda şudur; İngiliz bayrağının siteye konulmasıdır. İngilizceyi sadece ingilizler kullanmıyor ki! neden Amerika Birleşik Devletlerinin bayrağı konulmuyor ki ? Gibi bir çok örnek ve eleştiri getirilebilir.

Yukarıdaki örneklerde olduğu gibi bir takım dünya standartlarını bilmek gerekmektedir. Bu tarz ince ayrıntılar ise profesyonel çalışma arkadaşları ile oluşturulur. Dünya standartlarını takip etmek en iyiyi her zaman yakalamak için yapılması gereken en önemli Ar-Ge dir.

Profesyonel web tasarımı demek aynı zamanda hizmet ve ürünlerinizin mükemmel sunulması yolundaki en öneli unsurdur. Birçok müşteri kurumunuz hakkındaki bilgiye web tasarımınıza bakarak ulaşır. Kurumunuz hakkında ön bilgi ve genel bir izlenim elde eder. Hiçbir kurumsal şirket müşterilerine kötü bir izlenim vermek istemez. Bu unsurları düşündüğümüz zaman ne kadar önemli olduğunu anlatmış olduğumuza inanıyoruz. Bu konuda birkaç başarı hikayesi aşağıda anlatılmıştır.

Bir otomobil firması;
Atamedya müşterilerinden bir otomobil firması özel olarak yurt dışından çok ünlü bir markanın ürününü getirtmek istiyordu. Yalnız tüm görüşmeler sonucunda ilgili firmadan hiçbir şekilde toplantı alınamamıştı. Her görüşme sonucunda kurumu tanıtan dokümantasyon istenmişti. Otomobil firması ile yaptığımız toplantıda web projesinin kendilerini asla yansıtmadığnı aynı zamanda kurumu tanıtan dokümantasyonun son derece amatörce yapıldığını belirttik. Kendileri hem web ortamında hem de basılı dokümantasyon konusunda Atamedya ile çalışmaya karar verdi. Yaklaşık iki ay gibi bir zaman diliminde yeni web tasarımı ve yeni dokümantasyon hazırlanmış oldu. Daha sonra ünlü marka ile iletişime geçilerek yeni bir sunum yapılmak istendi. Gelen cevap son derece açık ve net idi. '' Kurumunuz hakkında detaylı bilgiye web sayfanızdan ulaştık. Birlikte çalışabileceğimizi umut ederek belirlenen tarihte sizleri kurumumuzda ağırlamak isteriz. Müşterimizin teşekkürleri karşısında en az kendileri kadar biz de çok sevindik.

Demir çelik sektöründen bir müşterimiz;
Mükemmel bir alt yapı ile ülkemizde hizmet veren bir müşterimiz. İmalatını yaptığı ürün kapasitesinin yaklaşık % 60 ını oluşturuyordu. Şirket ile görüşmelerimizde kendilerinin dış dünyaya açılmak istediklerini belirttiler. Yapılması gereken herşeyi net olarak anlattık. Şirket yetkilileri Atamedya'ya güvenip yapılması gereken herşeyi yapmamız konusunda tam yetki verdi. Oluşturduğumuz profesyonel web projesi ile birlikte, kurumu yansıtacak görselleri hazırladık. Tüm çalışmalar bittikten sonra ihracat yapabileceği ülkelerde mükemmel bir internet reklamı yaptık. İnanılmaz ama ilk hafta başlayan yoğunluk ile günümüzde var olan kapasitesini % 100 arttıran müşterimizin, kapasitesini % 96 sını ihracat yapıyor.

Kalite Standartlarımız
Sizlere uzun yıllardır, sağlıklı ve kusursuz hizmet vermemizin temel sebebi, verdiğimiz her hizmeti belirli bir kalitede vermemizden kaynaklanmaktadır. Sizlere hizmet verirken öncelikle dikkat ettiğimiz hususlar aşağıda sıralanmıştır.