17. Yıl
Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste

Lütfen tc giriniz.

OK
Firma değişimlerinde uygulanan prosedürler

Firma değişimlerinde uygulanan prosedürler Domain&Hosting alanında farklı bir şirket ile çalışmış ancak memnun kalmamış ya da farklı nedenlerden dolayı iş ortaklığınızı sonlandırmış olabilirsiniz. Hizmetlerinizi bize taşıyarak firmamızla çalışmak isterseniz transfer aşamasında bazı prosedürler uygulanması gerekir.

Transfer işlemleri yapılırken Atamedya’da her şey resmi bir şekilde işler, yapılacak olan her değişiklik firma sahibi bilgisi dahilinde dokümanlar ile talep doğrultusunda ilerler. Yapılan işlemler öncesinde gereken dokümantasyon ayrıntıları aşağıda örnekler ile belirtilmiştir.

Transfer İşlemleri

Atamedya'ya Transfer

1. Domain Tranfer İşlemleri
a. Com.tr uzantılı domain transferi ; Bu transfer için iki tane seçenek bulunmaktadır.

1. Domaininizin kaydında bulunan idari sorumlu , teknik sorumlu ve ödeme sorumlusunu ayv1-metu olarak değiştirmeniz yeterli olacaktır , bundan sonra bizim yapmamız gereken işlem ise Sorumlu Değişikliği Bölümünden domaininizin bize geçmesi için onay vermemiz yeterli olacaktır.

2. Eğer domaininizin kaydında bulunan firmaya ulaşamıyor iseniz problem değil
Aşağıda ki evrakları bize gönderdiğiniz taktirde işlemeleriniz gerçekleştirilecektir.

Firmanıza ait bir domain ise ;

Faaliyet belgenizi veya ticari sicil gazetenizi ve
Ekte bulunan formu doldurup göndermeniz yeterli olacaktır. ( lütfen imza bölümüne sadece imza ve kaşe bölümüne de sadece kaşe basmanızı rica ediyoruz. )

Markanıza ait bir domain ise ;

Marka tescil belgenizi ve
Ekte bulunan formu doldurup göndermeniz yeterli olacaktır.
Com.tr uzantılı domain transferleri ortalama üç iş günü zaman dilimi içerisinde sonuçlanır.

b. Com ve net uzantılı domain transferi ;

1. Domaininize ait olan transfer kilidinin kaldırılması gerekmektedir.
2. Domainize ait olan Authorization Code nun ( auth. Kodu) bize mail ile gönderilmesi gerekmektedir.
3. Domain kaydında yer alan bütün mail adreslerinin domain@atamedya.net olarak değiştirilmesi gerekmektedir , eğer karşı firma mail adresi değişikliğini yapamıyor ise
Atamedya domain transferini başlattıktan sonra onlara gidecek olan transfer onay mailini onaylamaları gerekmektedir.

Com ve net uzantılı domain transferi kullanılan domain panellerine gore değişiklik gösterse de ortalama 1 hafta ile 2 hafta arasında işlem sonuçlanmaktadır.

2. Hosting Transfer İşlemleri
a. Web Hosting ve Mail Hosting Transferi ; ( Dns değişikliği )

Domaininizin veya domainlerinizin kaydında bulunan dns bilgilerini aşağıda ki gibi değiştirmeniz yeterli olacaktır. Dns değişikliği dünya genelinde 72 saati bulan bir işlemdir.

ata.atamedya.net
ata.atamedya.com

b. Web Hosting Transferi ;

Domainizin kaydında bulunan web ip lerini değiştirmeniz yeterli olacaktır. Şu anda aktif olarak kullandığınız server ın özelliği hangisi ise (Unix/Windows) domaininizin ip sini o server ın ip sine yönlendirmeniz yeterli olacaktır. Ip bilgisi için 0212 347 33 11 numarasından veya info@ata.com.tr mail adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

c. Mail Hosting Transferi ;

Mail hosting transferi için yetkili arkadaşlarımız ile görüşmenizi veya aşağıda ki iletişim formunu doldurmanızı rica ediyoruz.

Atamedya'dan Transfer

1. Domain Tranfer İşlemleri
d. Com.tr uzantılı domain transferi ;

01. Firmanızın antetli kağıdına kaşeli ve imzalı bir şekilde domainizin yeni idari sorumlu , teknik sorumlu ve ödeme sorumlusunun ne olmasını istiyor iseniz talebinizi yazıp 0212 347 33 19 numaraya faks göndermeniz yeterli olacaktır.
Örnek belge ekte mevcuttur.

e. Com ve net uzantılı domain transferi ;

02. Firmanızın antetli kağıdına kaşeli ve imzalı bir şekilde hangi domainizi veya domainlerinizi bizden taşımak istiyor iseniz aşağıda ki örnek metin şeklinde talebinizi yazarak 0212 347 33 19 numaraya faks göndermeniz yeterli olacaktır.

Firmamıza ait olan... domainin transfer kilidinin açılarak , auth. Kodunun …… mail adresine gönderilmesini rica ediyorum.
Örnek belge ekte mevcuttur.

2. Hosting Transfer İşlemleri
f. Web Hosting ve Mail Hosting Transferi ; ( Dns değişikliği )

Firmanızın antetli kağıdına kaşeli ve imzalı bir şekilde hangi domainizin veya domainlerinizin dns lerini değiştirmek istiyor iseniz yeni dns bilgilerini yazarak 0212 347 33 19 numaraya faks göndermeniz yeterli olacaktır.
Örnek belge ekte mevcuttur.

g. Web Hosting Transferi ;

Firmanızın antetli kağıdına kaşeli ve imzalı bir şekilde hangi domainizin veya domainlerinizin web hosting ip sini değiştirmek istiyor iseniz yeni ip bilgilerini yazarak 0212 347 33 19 numaraya faks göndermeniz yeterli olacaktır.
Örnek belge ekte mevcuttur.

h. Mail Hosting Transferi ;

Firmanızın antetli kağıdına kaşeli ve imzalı bir şekilde hangi domainizin veya domainlerinizin mail hosting ip sini değiştirmek istiyor iseniz yeni ip bilgilerini yazarak 0212 347 33 19 numaraya faks göndermeniz yeterli olacaktır.
Örnek belge ekte mevcuttur.