17. Yıl
Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste

Lütfen tc giriniz.

OK

Web tasarım fiyatları
Her istediğimiz hemen bedava olsa ne güzel olurdu. Ama ne yazık ki web tasarım konusunda böyle bir beklentiye giremiyoruz. Özellikle bilmediğimiz bir konuda beklentilerimizi iyi anlayıp, bilgisizliğimizden faydalanmayacak birileri var mı?! Mutlaka vardır ama kim, kimi nereden bulacak? Ortak bir çalışma platformunu nasıl oluşturacaklar? Dijital dünyada başarının sırrı bu mudur? Eğer çözüm bu ise nereden nasıl ilerlemelidir? Kime nasıl güvenebiliriz? İnanın ben de bu soruların cevabını yıllarca aradım. Belki sizin kadar bilgi sahibi oldum belki daha az. Naçizane kendi uzmanlık alanımda şirketinizin dijital dünyadan verim almasını özetlemek istiyorum.

Dijital dünyadaki amacınız nedir?
Başlangıç için öncelikle en önemli sorunun cevabını vermeniz gerekiyor. Bu sorunun cevabını karşınızdaki danışman veya uzman veremez. Şirketiniz için dijital dünyada gelmek istediğiniz noktayı, ne gibi beklentiler içinde olduğunuzu en iyi siz bilebilirsiniz. İsteklerinizi ölçüp tartarak kararını vermeli ve daha sonra bu konuda bir uzmandan fikir ve görüşlerini alabilirsiniz. İsterseniz biz yüksek beklentiler ile olması gerekenleri sunalım.

Domain ;
Olmazsa, diğerleri de olmaz. En basiti gibi görünse de en önemli maddelerin başında bulunmaktadır. Gerek markalaşma adına, gerekse de bulunabilirlik adına en doğru seçimi yapmak gerekmektedir. İnternet dünyasında sizi temsil edecek olan isim alan adınızdır. Bu nedenle firmanızla, yaptığınız işle bağlantılı ve sizi temsil edeceğine inandığınız domaine mutlaka sahip olmanız gerekiyor. Domain alırken doğru uzantıyı seçmeli, mümkünse .com / .net uzantılı bir domain tercih etmelisiniz. Alan adınızın akılda kalıcı olması için uzun uzadıya kelimelerden oluşmaması gerektiğini de unutmayın. Domain tercih ederken arama motorlarında size fayda sağlayıp sağlamayacağını da hesap etmelisiniz çünkü arama motorları, aranan kelimeleri öncelikle sitenin içeriğinde, site başlığında ve domain de sorgular, ardından arama sonucunu listeler. Aynı konu olduğu için burada belirtiyorum, sonuçlarda daha verimli olabilmek için yan domainler konusunda da çalışma yapmak gerekmektedir.

Hosting ;
Yapılan tüm çalışmaların verimli çalışması için profesyonel kurulum yapılmış ve hız problemi olmayan bir sunucu bulmak gerekiyor. Hani her şeyi yaptınız hosting verimsiz olursa tüm emekler ve maliyet boşa gitmiş olacak. Geniş kapsamlı bir içeriğiniz varsa hostingde alan konusu da çok önemlidir. Alanınızın içeriğinize yetmesi için bu noktaya dikkat etmelisiniz. Hosting ile ilgili konularda servis sağlayıcınızdan hızlı çözümler alıyor olabilmeniz de diğer önemli bir nokta. Teknik bir hata ile karşılaşmanız durumunda en hızlı şekilde çözümlenmesi adına sunucu desteğinde sorun yaşamayacağınız bir firma tercih etmelisiniz.

Web tasarım ;
Kullanıcı kitlesine göre, internetin alışkanlıkları çerçevesinde yapılması gerekmektedir. Rakiplerin örnek gösterilerek değil, doğrusunu bilen web tasarım uzmanları tarafından dizayn edilmiş olması şart. Kesinlikle özgün, benzersiz bir çalışma olması gerekiyor. Google da, kullanıcılar da kopya işleri hiç sevmez... Web tasarımınız hoş görünmeli, kullanıcı dostu ve kolay kullanılabilir olmalıdır. En önemli kısımlardan biri de içeriktir. Açık ve net şekilde web sayfanızda kendinizi tanıtmalı, ürünlerinizi sunabiliyor olmalısınız. İçerikleriniz özgün bilgiler içeriyor ise sağlayacağınız avantajı arttırdınız demektir.

Responsive ;
Artık bu konuda bir şey söylemeye gerek yok. Akıllı telefon ve diğer mobil cihazları kullanmayan nerdeyse kalmadı diyebiliriz. Daha kullanışlı ve kolay olduğu için insanlar araştırmalarını, alışverişlerini her an elinin altında olan telefon veya tabletlerinden yapıyor. Bilgisayardansa mobil cihazlar daha portatif ve kullanışlı geliyor. İstatistik olarak bakıldığında internet kullanıcılarının 1 / 3 ü mobil cihazlardan web tasarım projenizi ziyaret ediyor. Yani responsive, web tasarım projesinin önüne geçmiş oluyor. Web tasarım projenizdeki tüm verilerin burada olması gerekmiyor, sizin için en önemli ürün ve hizmetlerinizin bulunması dahi yeterli olacaktır. Mobil uyumlu bir web tasarımı, kullanıcılara web sitenizde keyifli bir gezinti yaşatacaktır. Tabi ki tüm mobil cihazlarda problemsiz çalışması koşulu ile.

SEO ;
Kim ne biliyor bende anlamadım. 20 yıldır bu sektördeyim, herkes yalan dolan her şey var. Kimse tam anlamıyla bilmiyor. Bu zaman diliminde deneyip bulduğumuz herkesin artık yorum yapamadığı gerçekler var. Size doğru ve anlaşılır bir şekilde yorumlayıp özetlemeye çalışacağım.

İlk olarak sitenin alt yapısı mükemmel olmalıdır. Bunu da sadece Google dan sorgulayarak belirtiyoruz. Özel sitelerin SEO puanı sorgulama, SEO analizi v.s. gibi her şey yalan dolan. İkinci olarak sitenizin link yapısının güçlü olması gerekmektedir. Yani Google da değerli sitelerde adınızın geçmesi gerekmektedir. Bu tanıtımlardan sağlıklı yönlendirme gerekmektedir. Üçüncüsü web tasarım projenizin metin çalışmaları özgün olmalı ve hedef kelimeler doğrultusunda istenilen kriterlere uygun olarak yazılmalıdır.

Adwords ;
Web tasarım projenizin hit alması için başlangıçta Adwords verilmesi önemlidir.
Yapılan profesyonel web tasarım çalışmasını Google reklamları ile destekleyerek web sitenize daha fazla müşteri çekebilirsiniz. Web sitenize yeni ziyaretçiler çekmek, internet satışlarınız varsa artırmak, telefonla aranmak veya kalıcı müşteriler edinmek gibi farklı amaçlarınız varsa Adwords ile kullanıcılara kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca reklamınızın görünmesini istediğiniz ülke, bölge veya şehirlerde bulunan hedeflerinize istediğiniz saat diliminde reklamlarınızı gösterebilirsiniz.
Google adwords ile web tasarım projenize reklam vermek için hedef kelimelerinizi ve bütçenizi belirleyin, ardından kullanıcılara ulaşmaya başlayın...