503 Service Unavailable Hatası Nedir? Nasıl Düzeltilebilir?

503 Service Unavailable hatası, web sitesinin sunucusunun şu anda kullanılamadığı anlamına gelen bir HTTP durum kodudur . 10 Eylül 2021

503 Service Unavailable hatası, web sitesinin sunucusunun şu anda kullanılamadığı anlamına gelen bir HTTP durum kodudur . Çoğu zaman, sunucu çok meşgul olduğu veya üzerinde bakım yapıldığı için oluşur.

Web sayfalarında olduğu gibi tarayıcı penceresinin içinde 503 hatası görüntüleniyor.

 

503 Service Unavailable Hatası Nasıl Düzeltilebilir ?

503 Service Unavailable hatası sunucu tarafında bir hatadır, yani sorun genellikle web sitesinin sunucusuyla ilgilidir. 

Web sitesi tasarımcıları 503 hatasının nasıl görüneceğini özelleştirebilir. Yani, farklı web sitelerinde farklı görünümlü 503 sayfalar görebilirsiniz. Web siteleri de bu hata için biraz farklı adlar kullanabilir. Örneğin, aşağıdakileri görebilirsiniz:

  • Http / 1.1 Hizmet Kullanılamıyor
  • 503 Hatası
  • 503 Servis Geçici Olarak Mevcuttur
  • 503 Hizmet Kullanılamıyor
  • Hizmet Kullanılamıyor - DNS Hatası
  • HTTP Hatası 503
  • HTTP 503
  • Hata 503 Hizmet Kullanılamıyor

Hatırlanması gereken önemli bir nokta, 503 hatasının sunucu tarafı hatası olmasıdır. Bu, sorunun bilgisayarınız ile değil erişmeye çalıştığınız web sitesiyle ilgili olduğu anlamına gelir.

Yine de, deneyebileceğiniz birkaç hızlı şey var.

Bahsettiğimiz gibi, 503 hatası geçici bir sorunu gösterir ve bazen bu sorun çok geçicidir. Örneğin, bir site trafikten etkileniyor olabilir. Bu nedenle, sayfayı yenilemek her zaman denemeye değer. Çoğu tarayıcı, yenilemek için F5 tuşunu kullanır ve ayrıca adres çubuğunda bir yerde bir Yenile düğmesi sağlar. Sorunu çok sık çözmez, ancak denemesi sadece bir saniye sürer.

 

Kapsamlı Yedekleme ile Başlayın

Tüm hatalarda olduğu gibi, başlangıçta yedekleme yapmak sonrasında pişman olmaktan daha iyidir. Bu nedenle, sistemde herhangi bir düzeltme veya değişiklik yapmayı denemeden önce uygulamanızın, veritabanınızın vb. Tam bir yedeğini almanız önemlidir.

 

Cihazlarınızı Yeniden Başlatın

Böylece, bir site kontrol aracı kullandınız ve sitenin sizin için kapalı olduğunu belirlediniz. Ayrıca, başka bir tarayıcıyı test ettiniz ve aynı sorunu yaşıyorsunuz. Bu, sorunun muhtemelen sizin tarafınızda bir şey olduğunu söylüyor, ancak tarayıcınız değil.

Bilgisayarınızla veya ağ donanımınızla (Wi-Fi, yönlendirici, modem vb.) Bazı garip, geçici sorunlar olabilir. Bilgisayarınızın ve ağ aygıtlarınızın basit bir şekilde yeniden başlatılması sorunu gidermenize yardımcı olabilir.

Başka bir olasılık, hatanın bir DNS sorunundan kaynaklanmasıdır, ancak bilgisayarınız yerine bir DNS sunucusudur . Bu durumda, DNS sunucularını değiştirmeyi ve sorunun çözülüp çözülmediğini görmeyi deneyebilirsiniz.

Benzer Blog yazıları

Vue Js Nedir?

Vue Js Nedir? UI tarafında kendine özgü bir syntaxı vardır. Açık kaynak olarak sunulan bu kütüphane hızla yayılmaktadır. B...Devamı…

Algoritma Nedir?

Bir algoritma  belirtilen eylemlerin bir dizisini yürütmeye dayanarak bir problemi çözmek için bir prosedür vey...Devamı…

Sass nedir ? Neden kullanılır ?

SASS ( Syntactically Awesome Style Sheets ), en popüler CSS ön-işlemcilerinden biridir. Kendi resmi sitesinde ki bilgiye göre...Devamı…

Visual Studio Code Nedir?

Günümüzde programlama dilleri bağımsız bir alana taşınmaya başlanmıştır. Bir programlama dili ile geliştirme yapmak için her t&u...Devamı…

Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste
Teklif İste