Behance Nedir?

Yaratıcı bir alanda çalışıyorsanız, çalışmanızı paylaşmak önemlidir. 11 Aralık 2019

Yaratıcı bir alanda çalışıyorsanız, çalışmanızı paylaşmak önemlidir. Bu yüzden Fotoğrafçılar, Grafik Tasarımcılar ve Metin Yazarları yeteneklerini sergilemek için portföyler geliştiriyor. 

Bir sonraki gösteriyi arıyorsanız veya doğru yetenekleri arayan bir işveren olsanız bile , sonraki adımlarınıza karar vermenize yardımcı olmak için çevrimiçi bir portföy çok önemlidir . 

Henüz bir portföy geliştirmediyseniz, bugünlerde en popüler çevrimiçi platformlardan biri Behance . 2006'daki lansmanından bu yana milyonlarca proje yayınladı ve çalışmalarınızı sergilemek için gidilecek yer olmaya devam ediyor. 

Yani bir portföyünüz olması gerektiğini bildiğiniz halde soru şudur: çevrimiçi portföyüm için Behance kullanmalı mıyım? 

Bugünlerde pek çok çevrimiçi portföy sitesi seçeneği var. Haydi, Behance - veya başka birisini kullanmanızın avantajlarını ve dezavantajlarını tartışalım. 

 

Behance Kullanmanın Artıları 

 

Behance, köklü bir platformdur.Önceleri Behance sadece bir albümden ibaretti. Yıllar geçtikçe, sitede listelenen portföy yığınlarına ek olarak iş listeleri ve yaratıcı araçlar eklendi. Behance, web tasarım kariyerine sahip birçok kişinin grafik tasarım, moda, illüstrasyon, fotoğrafçılık ve daha fazlası gibi görsel çalışma portföylerini sergilemelerine olanak sağlayan bir platformdur. 

 

Behance'in avantajlarından biri de kullanımının son derece kolay olmasıdır. Kodlayıcı olmayan bir sanatçıysanız, burası sizin için iyi bir site. 

Başkalarının çalışmalarını beğenip takip edebilirsiniz ve Pinterest benzeri bir bülten panosu havası var. Çalışmanızı proje türüne göre düzenleyin. Yapım aşamasında olan projeleri de listeleyebilir ve takipçilerinizden geri bildirim isteyebilirsiniz. Son olarak, portföyünüzün bir kısmını veya tamamını sosyal medya hesaplarınıza bağlayabilirsiniz. 

 


Behance Eksileri 

 

Behance'in tasarım seçimleri açısından biraz basit olduğunu düşünüyoruz, bu nedenle siteye ve listelenen portföylere bir tür homojen bir bakış var . 

Ayrıca, dosya resimlerinizin her birini sıkıştırmanız ve yüklemek için bunları web için saklamanız gerekir. Bu biraz zaman alır. 

Behance'deki her proje projenizi izleyen ve beğenen kişilerin sayısını gösterir. Bu, projenizi dışarıda listelemeyi biraz riskli kılar - eğer kimse değerlendirmezse veya takdir etmezse? 

 

Esnaf Yetenek, on yıldan fazla bir süredir yaratıcı yeteneklerle çalışıyor . Çalışmanızı paylaşmak için daima dijital bir portföy geliştirmenizi öneririz. Kendinizinkini oluşturmak için zamanınız veya kaynaklarınız yoksa, Behance gibi bir siteyi kullanmak yalnızca becerilerinizi göstermenize yardımcı olmaz, aynı zamanda işinizi türüne göre sıralamanıza yardımcı olur. Potansiyel bir işveren, başvurduğunuz role uygun olabilecek en iyi çalışmalarınızı görmek isteyecektir; Behance gibi siteler bu ihtiyacı karşılamanıza yardımcı olur. 

Hangi dijital portföy sitesini seçerseniz seçin, Profesyonel varlığınızı arttırmaya yardımcı olmaya adamıştır.  

Benzer Blog yazıları

Instagram'da mavi tik nasıl alınır?

Günümüzde hemen herkesin kullandığı en popüler sosyal ağ instagramda profil kısmında mavi tik yer alan hesapları nadir de olsa mut...Devamı…

Etkili İnstagram Kullanımı

Aylık 800 milyonu aşan kullanıcısıyla en çok tercih edilen sosyal ağlardan biri olan İnstagram'da popüler olmak aslında sandığınız ...Devamı…

Instagram Reels Nedir, Nasıl Kullanılır?

İnsanların severek ve çok yoğun bir şekilde kullandığı popüler bir sosyal medya platformu olan Instagram günden güne yaptığı yen...Devamı…

Sosyal Medya İçeriği Nasıl Oluşturulur?

İşiniz için sosyal medya kanallarını başlatmak, ister iyi kurulmuş bir işletme olun, isterse bir girişim olsun.    Çoğu zama...Devamı…

Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste
Teklif İste