Behance Nedir?

Yaratıcı bir alanda çalışıyorsanız, çalışmanızı paylaşmak önemlidir. 11 Aralık 2019

Yaratıcı bir alanda çalışıyorsanız, çalışmanızı paylaşmak önemlidir. Bu yüzden Fotoğrafçılar, Grafik Tasarımcılar ve Metin Yazarları yeteneklerini sergilemek için portföyler geliştiriyor. 

Bir sonraki gösteriyi arıyorsanız veya doğru yetenekleri arayan bir işveren olsanız bile , sonraki adımlarınıza karar vermenize yardımcı olmak için çevrimiçi bir portföy çok önemlidir . 

Henüz bir portföy geliştirmediyseniz, bugünlerde en popüler çevrimiçi platformlardan biri Behance . 2006'daki lansmanından bu yana milyonlarca proje yayınladı ve çalışmalarınızı sergilemek için gidilecek yer olmaya devam ediyor. 

Yani bir portföyünüz olması gerektiğini bildiğiniz halde soru şudur: çevrimiçi portföyüm için Behance kullanmalı mıyım? 

Bugünlerde pek çok çevrimiçi portföy sitesi seçeneği var. Haydi, Behance - veya başka birisini kullanmanızın avantajlarını ve dezavantajlarını tartışalım. 

 

Behance Kullanmanın Artıları 

 

Behance, köklü bir platformdur.Önceleri Behance sadece bir albümden ibaretti. Yıllar geçtikçe, sitede listelenen portföy yığınlarına ek olarak iş listeleri ve yaratıcı araçlar eklendi. Behance, web tasarım kariyerine sahip birçok kişinin grafik tasarım, moda, illüstrasyon, fotoğrafçılık ve daha fazlası gibi görsel çalışma portföylerini sergilemelerine olanak sağlayan bir platformdur. 

 

Behance'in avantajlarından biri de kullanımının son derece kolay olmasıdır. Kodlayıcı olmayan bir sanatçıysanız, burası sizin için iyi bir site. 

Başkalarının çalışmalarını beğenip takip edebilirsiniz ve Pinterest benzeri bir bülten panosu havası var. Çalışmanızı proje türüne göre düzenleyin. Yapım aşamasında olan projeleri de listeleyebilir ve takipçilerinizden geri bildirim isteyebilirsiniz. Son olarak, portföyünüzün bir kısmını veya tamamını sosyal medya hesaplarınıza bağlayabilirsiniz. 

 


Behance Eksileri 

 

Behance'in tasarım seçimleri açısından biraz basit olduğunu düşünüyoruz, bu nedenle siteye ve listelenen portföylere bir tür homojen bir bakış var . 

Ayrıca, dosya resimlerinizin her birini sıkıştırmanız ve yüklemek için bunları web için saklamanız gerekir. Bu biraz zaman alır. 

Behance'deki her proje projenizi izleyen ve beğenen kişilerin sayısını gösterir. Bu, projenizi dışarıda listelemeyi biraz riskli kılar - eğer kimse değerlendirmezse veya takdir etmezse? 

 

Esnaf Yetenek, on yıldan fazla bir süredir yaratıcı yeteneklerle çalışıyor . Çalışmanızı paylaşmak için daima dijital bir portföy geliştirmenizi öneririz. Kendinizinkini oluşturmak için zamanınız veya kaynaklarınız yoksa, Behance gibi bir siteyi kullanmak yalnızca becerilerinizi göstermenize yardımcı olmaz, aynı zamanda işinizi türüne göre sıralamanıza yardımcı olur. Potansiyel bir işveren, başvurduğunuz role uygun olabilecek en iyi çalışmalarınızı görmek isteyecektir; Behance gibi siteler bu ihtiyacı karşılamanıza yardımcı olur. 

Hangi dijital portföy sitesini seçerseniz seçin, Profesyonel varlığınızı arttırmaya yardımcı olmaya adamıştır.  

Benzer Blog yazıları

Organik Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi

Başarılı bir organik sosyal medya pazarlama stratejisi oluşturmak günden güne zorlaşsa da imkansız değil.  Bu yazımızda sosyal ağlarda...Devamı…

Sosyal Medya Pazarlamasında Yapay Zekanın Rolü Nedir?

Yapay Zeka (AI) Nedir? Yapay zeka, makinelerin insan davranışlarını taklit etme yeteneğidir.  Günümüzde artık yapay zeka teknolo...Devamı…

Medium Nedir?

Medium, 2012 yılında Twitter kurucuları Even Williams ve Biz Stone tarafından kurulan bir blog platformudur. Twitter’dan farklı olarak 140 karak...Devamı…

Sosyal Medya İçeriği Nasıl Oluşturulur?

İşiniz için sosyal medya kanallarını başlatmak, ister iyi kurulmuş bir işletme olun, isterse bir girişim olsun.    Çoğu zama...Devamı…

Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste
Teklif İste