En İyi Sosyal Medya Pazarlama (SMM) Araçları

Sosyal Medya Pazarlaması geleceğin en etkili pazarlama yöntemidir! 23 Ekim 2019

Sosyal medya pazarlaması (social media marketing) aslında geleceğin en etkili pazarlama yöntemlerinden birisi diyebiliriz. Sosyal Ağlar (Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram vs.) üzerinden pazarlama izlenimlerinin bütününe sosyal medya pazarlaması diyebiliriz. Ürününüzü ya da hizmetinizi sosyal medya siteleri, ağları üzerinde tanıtılması ve satışlarının yapılması, marka bilinirliğinn artırılması, kampanya ve haberlerin duyurulması ve dikkat çekilmesi için yürütülen pazarlama yöntemidir. 

 

Buffer 

 

Buffer, sosyal medya platformunda yayınlanacak programların programlanmasına yardımcı olan en yaygın kullanılan yazılım uygulamalarından biridir. Bu araç, öncelikle aynı anda birden fazla sosyal medya hesabını yönetmenize yardımcı olur. 

 

Hootsuite  

 

2008 yılında başlayan, Hootsuite kapsamlı bir sosyal medya yayıncılık aracıdır. Hootsuite temel olarak e-postayla ücretsiz raporlar almaya, tek bir platformdan mesaj göndermeye, mesajları düzene koymaya ve tweet'lerin programlanmasına yardımcı olur. 

 

Facebook Power Editor 

 

Dahili bir Facebook aracı olan Facebook Power Editor, birden fazla Facebook Reklam Kampanyası yayınlayan biri için faydalıdır. Hedef kitleleri oluşturmak için kullanılır ve kampanyanız için bir resim oluşturmak için harika bir araç olarak kabul edilir. Bu araç, Reklam Düzenleyici gibi çalışır ve Facebook Reklam Kampanyalarını basitleştirir. 

 

Google Analytics 

 

En yaygın kullanılan web sitesi istatistik hizmetlerinden biri olan ve temel sürümü ücretsiz olan Google Analytics, belirli bir ücret karşılığında ücretli olması durumunda prim alıyor.Web sitesinde sosyal medya trafiğinin ayrıntılı istatistiklerini oluşturmaya ve izlemeye yardımcı olur. 

 

Bitly 

 

Bitly, URL’leri kısaltmak için kullanılan bir araçtır. Bu araç büyük ölçüde sosyal ağ, e-posta, SMS vb. Alanlarda kullanılmaktadır. Ayrıca, bu araç marka bilinirliğini hızlandırmak ve pazarlama ölçütlerini takip etmek isteyen şirketlerin kurtarılması için kullanılmaktadır. 

 

TweetDeck 

 

Bu araç, en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'ın tam yönetimi için kullanılan bir sosyal medya yönetim panosudur. TweetDeck, temel olarak tweet'lerin programlanması ve izlenmesi için kullanılan kapsamlı bir araçtır. 

 

ShortStack 

 

ShortStack, özellikle Facebook için kullanılan bir kampanya oluşturma aracıdır. Bu araç, promosyon yarışması düzenleyerek müşteri adayları oluşturmaya yardımcı olur ve böylece gelirin artmasına yardımcı olur. 

 

SocialOomph 

 

SocialOomph, Twitter anahtar kelimelerinin posta ile ilgili uyarı almasını sağlayan bir sosyal medya pazarlama aracıdır. Zaman kazandıran bir araç olan SocialOomph, trafiği hızlandırmaya ve para akışını arttırmaya yardımcı olur. 

 

HowSociable 

 

Kullanıcının şirketin sosyal medyadaki varlığını değerlendirmesini sağlayan son derece kullanışlı bir araçtır. Diğer sosyal medya pazarlama araçlarından ayıran göze çarpan özelliği, farklı sosyal medya platformları için puanlar göstermesi ve böylece kullanıcının daha fazla gelişmesi gereken sosyal medya platformlarına odaklanmasına izin vermesidir. 

 

Topsy 

 

Topsy bir sosyal medya analitik izleme aracıdır. Bu araç kullanıcının tweetleri zamana ve yere göre aramasına ve her bir tweet'in duygularını analiz etmesine yardımcı olur. 

 

Tweet Archivist 

 

Bu şaşırtıcı araç, kaybolmadan önce tweet'leri korumaya yardımcı olur. Kullanıcı Tweet Archivist'i etkinleştirdiğinde, tweet'lerin kaçırılması önlenmiş olur. 

 

Radian6 

 

Bu platform kullanıcının tüm sosyal web dünyasındaki konuşmaları kontrol etmesine yardımcı olur. Radyan6, kullanıcının 150 milyondan fazla siteden ve diğer kaynaklardan gelen sonuçları almasını sağlayan bir platformdur. Bloglar, forumlar, fotoğraflar ve video paylaşım siteleri vb. 

 

Pagemodo 

 

Pagemodo, Facebook uygulamalarını tasarlamak ve tanıtmak için kullanılan sosyal medya pazarlama araçlarından biridir. Bu araç, kullanıcının reklamları sosyal kanallar boyunca daha fazla müşteri çekecek ve çekecek şekilde tasarlamasına yardımcı olarak sosyal medya pazarlama sürecini kolaylaştırır. 

 

Followerwonk 

 

Followerwonk, Twitter'da etkileyicileri bulmayı sağlayan bir sosyal medya pazarlama aracıdır. Son derece yararlı bir kaynak olan Followerwonk, binlerce kişi ve şirket tarafından sosyal analiz için kullanılır. Twitter analitiği, sosyal grafik takibi, segment takipçisi vb. 

Benzer Blog yazıları

Sosyal Medya Yönetimi Nedir ve Neden bir Sosyal Medya Yönetim Şirketine İhtiyacınız Var?

Sosyal Medya Yönetimi Nedir ve Neden bir Sosyal Medya Yönetim Şirketine İhtiyacınız Var?  Merhabalar, bugünün yayınında so...Devamı…

Instagram Ticari Hesap Nasıl Açılır?

Instagram, platformu her ay aktif olarak kullanan 1 milyardan fazla kişiden oluşan global bir topluluğa hizmet vermektedir. İnsanlar Instagram'ı a...Devamı…

Sosyal Medya Pazarlamasında Yapay Zekanın Rolü Nedir?

Yapay Zeka (AI) Nedir? Yapay zeka, makinelerin insan davranışlarını taklit etme yeteneğidir.  Günümüzde artık yapay zeka teknolo...Devamı…

LinkedIn Nedir, Linkedln İle Neler Yapabilirsiniz?

LinkedIn Nedir?   Facebook, Instagram, Twitter ve bir düzine kullanıcı gibi, LinkedIn sosyal bir ağdır. Ve diğer sosyal ağlarda olduğu gib...Devamı…

Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste
Teklif İste