Google Caffeine Nedir?

Google Caffeine, Google arama motoru tarafından 2010 yılının Haziran ayında yapılmış önemli bir arama motoru optimizasyonu algoritma güncellemesidir. 14 Ocak 2021

Google Caffeine Nedir?

Google Caffeine, Google arama motoru tarafından 2010 yılının Haziran ayında yapılmış önemli bir arama motoru optimizasyonu algoritma güncellemesidir. Bu güncelleme Google tarihindeki SEO üzerine damga vuran ve olay yaratan en büyük köklü değişimdir.

 

Bu büyük güncellemenin temel amacı kullanıcıya kolaylık sağlamaktır. Ayrıca bu güncelleme ile Google, index sayısında önemli bir gelişme sağlamış, artık web sitelerinin indexlerini çok daha düzenli ve kullanışlı hale getirmiştir. Bu düzenlemenin temel amacı kullanıcıların web sitelerini çok daha rahat şekilde dolaşmasıdır.

 

Google Caffeine Uyumlu Backlink Taktikleri Nelerdir?

  • Öncelikle sitenizin ziyaretçilerinde bir artış gördükçe, backlink sayılarınızda bir artış yapmanız şarttır.
  • Mesela sitenizin ziyaretçi sayısından daha hızlı backlink sayınız arttırıyorsa, hemen buna yönelik reklam çalışmaları yapmalısınız. Ziyaretçiyi arttırmak için, bu ne olabilir? Facebook reklamlarıyla sağlayabilirsiniz. Hem etkili hem de daha az maliyetlidir.
  • Ayrıca, backlink sayınızı sitenizin büyük oranına göre günlük, haftalık, aylık olarak takiplerini yapmalısınız. Hiçbir zaman bir önceki aydan daha az olmamalıdır. Ya aynı seviye de tutmaya bakın, ya da yükseltmeye yönelik çalışmalarda bulunun.
  • Anchor text backlink çeşitlilik sağlamalısınız. Backlink aldığınız kelimelerde tekrara düşülmemelidir. Çalıştığınız backlink kelimesinin, ikinci ve üçüncü varyasyonlarında da backlink alınması, açık link çıkışları yapılması oldukça önemlidir.
  • Backlink kısmının bence en önemlisi, çeşitliliği arttırmaktır. Sürekli bloglardan, haber sitelerinden, forumlardan veya yorumlardan alınmamalıdır.
  • Rakiplerinizi analiz edin ve backlinklerini nerden aldıkları yönünde örnek alabilirsiniz. Ama backlinklerin kalitesinin ne derece olduğuna dikkat edin ve o yönlü bir çalışma yapın.
  • Backlink aldığınız yerdeki tıklanma oranı çok değerlidir. Tıklanma oranı düşük yüzlerce kişinin yorum yazdığı bir yerden backlink almanız, sadece çöpten başka bir şey değildir. Etkisi yüksek yerleri tercih edin. Yorum yerine içerik üretin ve çalışmalarınıza daha etkili, fayda sağlayacak platformları tercih edin. Ayrıca bu tip davranışlar Google tarafından anlaşılacağından, hem faydası olmadığı gibi hem de olumsuz olarak etkileyecektir.
Benzer Blog yazıları

Google Amp nedir?

AMP nedir ?   AMP ( Accelerated Mobile Pages ) web sitelerinin mobil cihazlardan daha hızlı ulaşılmasını sağlayan ve google tarafından son zama...Devamı…

Description Nedir?

İlk olarak SEO ; web sitenizi arama motoru sonuç sayfasıyla alakalı arama motoru optimizasyonu anlamına gelen bir kelimedir. Başka bir deyişle ...Devamı…

Site İçi SEO Nedir?

SEO nedir?   SEO organik arama motoru sonuçları aracılığıyla web sitenize trafik miktarını ve kalitesini artırmak amacıyla yapılan Arama...Devamı…

Backlink Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?

SEO çalışmalarında çok büyük bir öneme sahip olan backlink, bir web sitesinin başka bir web sitesinden aldığı geri bağlan...Devamı…

Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste
Teklif İste