Google Trends ne işe yarar?

Son zamanların en çok aranan kelimeleri buradan bulabilirsiniz. 20 Aralık 2018

Google Trends , google arama motorunda kelimelerin ne oranda aratıldığını ücretsiz gösteren bir sistemdir. Ne zaman hangi kelimenin daha çok aratıldığını istediğiniz tarihe göre analiz yapabilirsiniz. Birde her yıl sonunda ülkelerin o  yıl içinde yapılan en popüler aramaları analiz ederek kullanıcılarla  paylaşıyor.

 

Peki Google Trends ile neler yapabiliriz?

 

  • Gün içerinde yapılan aramalara bakarak bölgelerin gündemi takip edebilirsiniz.
  • Buradaki verilerle sektörel bazlı analizler çıkarabilirsiniz.
  • Web siteniz için bir blog yazısı yazacaksanız buradan analizler yaparak yazınızı yazabilir ve sitenizi ziyaretçi sayısını arttırabilirsiniz.
  • Burada yaptığınız sorguları excel olarak çıktı alabilirsiniz.
  • Google arama motorunda reklam vermek istediğinizde buradan hedef kelimenizi seçerek daha doğru bir karar verebilirsiniz.
  • Grafikler oluşturarak görsel olarak analizler çıkarabilirsiniz.
  • Bölgesel alışveriş eğilimlerini araştırabilirsiniz.

 

Sonuç olarak Google Trends eğlenceli ve çok yararlı bir sistemdir. E-Ticaret sitenizi Google Trends ile ürünlerinizin satışlarını arttırabilirsiniz. Arama  kelimelerinin  geçmişteki sonuçları hakkında bilgi verir ve  geçmiş aylarda ve günlerde nasıl bir grafik çizdiğini görebilirsiniz. Bu sayede satışlarınızı arttırırsınız. Reklam çalışmalarınızı bu sonuçlara göre yaparak daha kesin sonuçlara varabilirsiniz.

Google Trends servisinde ne kadar araştırma yaparsanız  ve detaylı kullanırsanız size çok şey katacaktır  İyi bir analiz ile başarıya ulaşabilirsiniz.

Benzer Blog yazıları

Seo denetimi nasıl yapılır ?

Seo ( Arama Motoru Optimizasyonu ) hakkında daha fazla bilgi edinmek için Seo nedir ? başlıklı bloğumuzu okuyabilirsiniz.   Web siteleri...Devamı…

SEO Nedir?

Seo, web sitenizin değerini arttırarak, arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlar, böylece web sitenizin ziyaretçi ...Devamı…

Google Amp nedir?

AMP nedir ?   AMP ( Accelerated Mobile Pages ) web sitelerinin mobil cihazlardan daha hızlı ulaşılmasını sağlayan ve google tarafından son zama...Devamı…

SEO Neden Önemlidir?

SEO, web sitenizin arama motorlarında  üst  bölümlerinde yer alması için yapılan bir optimizasyon  çalı...Devamı…

Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste
Teklif İste