Instagramda Hikayeye Nasıl Link Verilir?

Instagram'ın, sosyal medyada en çok kullanılan kanal olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 02 Haziran 2020

İnsanların yoğun bir şekilde kullandığı platformların ise birer reklam mecrası haline dönüşmesi kaçınılmazdır. Aslında bu durum televizyon gibi geleneksel mecralar içinde geçerlidir. İnsanların televizyon, radyo gibi mecraları yoğun bir şekilde kullanmaya başlaması bu mecraların reklam kanalı olarak kullanılmasına neden olmuştur. 


Instagramda her geçen gün pek çok farklı reklam verilmektedir. Bu reklamlar bazen post bazen ise story olarak instagram kullanıcılarının karşılarına çıkmaktadır. Özellikle son günlerde sık sık karşımıza çıkan story reklamlarında yeni bir özellik kullanılmaktadır. Bu özellik storylere eklenen linklerdir. Bu linkler ile kişiler hedef kitlelerini web sitelerine çok rahat bir şekilde yönlendirebilmektedir. 

 

İnstagramda Hikayeye Nasıl Link Verilir?


Instagram hesabınız işletme profili hesabıysa ve en az on bin takipçisi bulunuyorsa bu özellik aktif olacaktır. On bin takipçi başta göze çok gelse de instagramda bunu elde etmek oldukça kolay bir hale geldi. Bu özellik aktif hale geldiğinde hikaye oluştururken sayfanın sağ üst kısmında çıkan bağlantı ikonu ile eklenmektedir. Adım adım şu işlemleri takip ederek hikayenize YouTube videosu bağlantısı, Facebook bağlantısı, web site linki  veya reklamını vermek istediğiniz herhangi bir linki bu bağlantı ikonundan ekleyebilirsiniz. 
 

Sırasıyla işlemler: 
• Öncelikle bir hikaye oluşturmanız gerekiyor. 
• Hikayeye ekleyeceğiniz etiket, konum ve yazı eklediğiniz ekranda sağ üst köşedeki link (bağlantı) ikonuna tıklamanız gerekiyor. 
• Daha sonra gitmesini istediğiniz bağlantıyı girmeniz gerekiyor 
• Hikayeyi paylaş butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. 
 

Instagram'da link nasıl verilir?


Birçok firma ve Web site sosyal medyada görünür olmak, müşterilerine daha ulaşılabilir ve etkileşim için hesap açmaktadır. Bunlardan biride fotoğraf ve video paylaşımı yapılabilen instagramdır. Instagrama üye olabilmek için uygulamasını cihazınıza yüklemeniz gerekiyor. Web site üzerinden üyeliğe izin vermiyor. Ancak Web site üzerinden giriş yapıp resim video paylaşımlarını görebilmeye, paylaşım yapmaya ve arama yapmaya izin veriyor. Oluşturduğunuz hesap için Web sitenizi profilinize ekleyebiliyorsunuz. Fakat instagram biyografinize direk olarak bağlantıyı yazarsanız link halinde görülmeyecektir. 

 

Link eklemek


Bununu için ilk olarak hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Sayfanızı açtığınız zaman Profili Düzenle butonu karşınıza çıkacaktır. Burada İnternet Sitesi bölümüne Web site adresinizi yazabilirsiniz. Ancak internet sitesi bölümüne web sitesi adresinizi yazdığınız zaman link aktif halde görünecektir. 
Hikayeye ve biyografiye link verebiliyorken gönderilere henüz link verme özelliği getirilmemiştir. O yüzden gönderi kısmına eklenen web site adresleri aktif halde görünmez. 

 

Instagram link vermenin önemi nedir?


Instagramda link vermenin önemi nedir diyecek olursanız eğer herkes bir şekilde çarkını döndürmek zorunda. Çarkı döndürebilmek için de kazanmak, kazandırmak gerekir. Bunun için de hikayelerinize link verdiğiniz takdirde reklamını yaptığınız ürün, marka vb. ya da satmak istediğiniz şeyleri daha fazla kullanıcıya yayarak hem siz kazanmış olursunuz hem de müşterinize sunmuş olduğunuz kolaylıklardan dolayı müşteriniz kazanmış olur. Müşteri, her şeyin kolayını ve ulaşılabilirini ister.  Bu noktada da siz devreye giriyorsunuz. Daha geniş kitlelere hitap etmek, kişi veya kurumların kendini daha da fazla tanıtabilmesi, pazarlama ve reklam stratejileri açısından link verme özelliği çok önemli bir yer taşımaktadır.

Benzer Blog yazıları

Instagram Reels Nedir, Nasıl Kullanılır?

İnsanların severek ve çok yoğun bir şekilde kullandığı popüler bir sosyal medya platformu olan Instagram günden güne yaptığı yen...Devamı…

Instagram Nedir, Ne İşe Yarar?

Instagram Nedir?      Instagram, 2010 yılının ekim ayında sadece IOS işlemcili cihazlar için ücretsiz kullanıma sunulan da...Devamı…

Behance

Behance, yaratıcı çalışmaları göstermek ve keşfetmek için, içeriğine istenildiği sayıda proje yüklenilmesine imkâ...Devamı…

Sosyal Medya Yönetiminin Olmazsa Olmazları

Sosyal medya, kullanıcıların herhangi bir sınır koymadan özgürce fikrini paylaşabildiği bir platformdur. Sosyal medya hızla gelişmekte ve...Devamı…

Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste
Teklif İste