Kodlama Dili Öğrenirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kodlama dili öğrenmeden önce dikkat etmeniz gereken formüller öğrenme aşamanızı hızlandıracaktır. 12 Eylül 2019

Yeni yazılım dili öğrenmek sinir bozucu olabilir. İlerleme yolundaki zorluklar, öğrenme aşamasındaki kişiyi mesleğine başlamadan bırakmasına, zihinsel engellerle karşılaşmasına ve hatta tamamen pes etmesine neden olabilir. Birkaç ipucu ile öğrenme aşamalarınızın sorumluluğunu üstlenebilir ve tüm zorlukları geçebilirsiniz.

 

Hedeflerinizi belirleyin.

 

Akıllıca pazarlama, bir günde herhangi bir kodlama dilini öğrenebileceğinizi düşünmenizi sağlar. Gerçek şu ki, HTML ve CSS gibi temel bir programlama dilini hızlı bir şekilde öğrenirken , günler yerine haftalar, hatta yıllar harcamanız gerekecektir. Eğer bir başlangıç aşamasındaysanız, öğrenmeniz gereken çok şey var. Elbette, anahtar kavramlar ezber yoluna gidebilirsiniz, ancak programlama mantığını işlemenin ve kodunuzun çalışmasını sağlamanın zaman alması gerçeğinin üstesinden gelemezsiniz.

 

Kısa vadeli hedefleriniz, kodlamanın çalışma mantığını ve kod yapısını öğrenmek olabilir. Kısa vadeli hedefler kritik öneme sahiptir, çünkü sizi uzun vadeli hedefleri tamamlamaya motive etmek için bir başarı hissi verir.

 

Hedeflerinizi tamamlamak için kendinize gerçekçi bir zaman aralığı verdiğinizden emin olun. Bir zaman dilimi, mantıklı olduğu sürece sizi görevde tutar. Aldığınız çevrimiçi kurs 40 saatin üzerinde video içeriyorsa, gerçekçi bir amaç bilgisayarda iki gün boyunca 20 saat boyunca oturup onu tamamlamaktır.

 

Öğreneceğiniz kaynaklarda seçici olun

 

Kod öğrenmek için kullanılabilecek kaynaklar çok geniştir. Çok çeşitli, seçici olmayı göze alabilirsiniz. Her kurs ya da proje ihtiyaçlarınızı karşılamayacak, bu yüzden kendinizi zorlamaya çalışmamalısınız. Sonuç, büyük olasılıkla hayal kırıklığı olacak ve sadece gerekenlere sahip olmadığınız hissi olacaktır.

 

Öğrenme stilinizi bilmek size çok yardımcı olacaktır. Yeni bilgileri en iyi nasıl öğrendiğinizi düşünün. İnsanlar genellikle birkaç baskın öğrenme stiline sahiptir: işitsel, sözlü / dilbilimsel, görsel veya kinestetik (yaparak öğrenirsiniz).

 

İşitsel veya sözlü / dilbilim öğrencisiyseniz, çevrimiçi kurslar gereksinimlerinizi karşılayacaktır . Fakat görsel veya kinestetik bir öğreniciyseniz, farklı bir yaklaşım türüne ihtiyacınız olabilir. Tarzınız ne olursa olsun, seçtiğiniz kaynakları, gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde değerlendirdiğinizden emin olun.

 

Becerilerinizi Hemen Kullanmaya Başlayın

 

Kodlama dili öğrenirken, kodları tekrar tekrar ve farklı formüllerle yazmak oldukça işinize yarayacaktır. Öğrendiğiniz yazım tekniklerini henüz öğrenme aşamasındayken uygulamaya başlamanız öğrenme sürecinizi kısaltacak ve kod yapınızı daha düzgün şekilde oluşturmanızı sağlayacaktır.

 

 

Çalışma Gruplarına Katılın

 

Çoğu çalışma grubunun hedefi çeşitli becerilere sahip ortak bir kodlayıcı topluluğu oluşturmak. Herkes genellikle kendi projeleri üzerinde çalışırken, ihtiyaç duyulduğunda üyeler birlikte projeler üzerinde birlikte çalışmayı sever.

 

Bir çalışma grubunu nasıl bulacağınızdan emin değilseniz, bazı çevrimiçi gruplarla başvurmayı deneyebilirsiniz.

Benzer Blog yazıları

Arduino Nedir? Arduino İle Neler Yapılabilir?

Arduino Nedir? Arduino İtalyan elektronik mühendisleri tarafından açık kaynak kodlu geliştirilen, isteyen herkesin baskı devreleri indire...Devamı…

DDoS Saldırısı

DDoS Saldırısı Nedir?    Dağıtılmış bir hizmet reddi (DDoS) saldırısı, hedefin veya çevresindeki bir altyapının bir İnternet trafiğ...Devamı…

Algoritma Nedir?

Bir algoritma  belirtilen eylemlerin bir dizisini yürütmeye dayanarak bir problemi çözmek için bir prosedür vey...Devamı…

Web Sitenizi Saldırganlardan Korumanın 4 Basit Yolu

1 - SQL Enjeksiyonuna Karşı Web Sitenizi Koruyun    Bir SQL Injection saldırısı , saldırganın veritabanınızı değiştirmek ve böylece s...Devamı…

Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste
Teklif İste