Küçük İşletmeler İçin Dijital Reklamcılığın Faydaları

Hedef kitleniz, potansiyel müşterileriniz olabilir! 25 Temmuz 2019

Dijital reklamcılık küçük işletmeler için de oldukça önemlidir. Çünkü hitap edeceği, potansiyel müşterilerine kolayca ulaşabileceği çevrimiçi büyük bir kitle var. Doğru dijital reklam stratejisi uygulandığında, işletmenizde gerçekten satışlar, potansiyel satışlarda artış görebilirsiniz.

 

Küçük bir işletmenin öncelikli amaçlarından biri büyümektir. Bunu yapabilmek için, insanları marka, ürün ve hizmetlerinden haberdar etmeleri gerekir.Ürünlerini veya hizmetlerini en etkin şekilde pazarlayabilmek için, etkili dijital reklam stratejilerine ihtiyaçları var.

 

Peki küçük bir işletme hangi reklam stratejisinin kullanmalıdır? Belki de en iyi cevap, şirketin vizyon ve hedeflerine en uygun cevaptır. Örneğin, en büyük ve en önemli hedefiniz çevrimiçi satış ise, reklam bütçenizin tamamını takipçilerinizi büyüten bir kampanyaya yatırmamalısınız. 


Dijital reklamcılığın yararlarına bakacak olursak, öncelikle markanızın görünürlüğünü ve bunun karşılığında satışlarını gerçekten arttırmak istiyorsanız, o zaman bir veya birden fazla kampanya oluşturmalısınız.

 

Oluşturacağınız dijital kampanyalar;

 

Uygun Maliyetli olmalıdır. Dijital reklamcılık, özellikle çok daha pahalı olan geleneksel reklamcılıkla karşılaştırdığınızda düşük maliyetlidir.
Küçük işletmelerin kaynakları sınırlı olduğu için, bütçelerini nasıl ve neye harcadıklarına çok dikkat etmeleri gerekir.

 

Küçük bir işletme olarak dijitalleşmeyi seçerseniz eğer geleneksel reklamların aksine çok daha uygun fiyatlarla hedeflerinize ulaşabilmeniz mümkün. Bazı sosyal medya platformlarında yayınlanmak size hiçbir şeye mal olmaz. Başka şeyler için kullanabileceğiniz paradan tasarruf ederken sosyal medyaya eşsiz bir erişime sahip olursunuz. Google reklamları veya Facebook reklamları vb. İle dijital reklamcılığa yatırım yapsanız bile, 1000 gösterim başına maliyet veya tıklama başına maliyet, bir reklam panosu veya basılı reklam için ödeme yapmaktan yüksek rakamlar ödemekten çok daha ucuz olacaktır.

 

Dijital reklamcılık ayrıca hızlı ve planlı olmanın avantajını da sunar. Geleneksel reklamcılığın önceden planlanması gerekir. Dijital reklamcılıkta, durum böyle değil. Dijital reklam kampanyası oluşturmak için gereken geri dönüş süresi de geleneksel pazarlamaya göre çok daha hızlıdır.

 

Dijital olmak, ihtiyaç duyduğunuzda size hızlı bir değişiklik yapma seçeneği sunar. Zaman kazanabilmek, çok daha kısa sürede yatırım geri dönüşü elde etmek için daha iyi bir fırsat olduğu anlamına gelir.

 

Dijital reklamcılığın planlanması kolay olduğu için izlemesi de kolaydır. Reklam kampanyanız hakkında bir şey veya herhangi bir şey bilmek istiyorsanız, dijital reklam kampanyanızdan anında öğrenebilirsiniz.

 

Dijital reklamcılığın takibi kolay olduğu için, güncellenmesinin de kolay olduğunu söyler. Kampanyanızda büyük veya küçük değişiklikler yapmak istiyorsanız, bu son derece yararlıdır.
Yapmanız gereken tek şey, Google Reklamları, Facebook Reklamları Yöneticisi vb. kullanıyor olsanız da, kampanyanızı reklam platformunuz üzerinden güncellemektir. Geleneksel reklamcılık ile bu tür güncellemeler yapamazsınız. Konuşmak için reklamlarınızı gönderdikten sonra geri dönüş yoktur. 

 

Dijital reklamı hedefleyebiliyorsunuz. Bu durum, reklamı gerçekten gören kişi üzerinde mutlak kontrolünüz olduğu anlamına gelir. Ve belki de en önemlisi, reklamınızın yalnızca gerçekten ilgi duyanlar tarafından göründüğünden emin olabilirsiniz.

 

Dünyanın herhangi bir yerinde bulunabilir ve ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satmak istediğiniz herkese ulaşabilirsiniz. Unutmayın hedef kitleniz, potansiyel müşterileriniz olabilir. 

Benzer Blog yazıları

Online İtibar Krizi Nedir?

İnternetin yaygın olarak kullanılmaya başlamasıyla birlikte kişiler birbirleriyle daha çok iletişim kurup etkileşime geçmeye başlamışlar...Devamı…

Facebook’a Reklam Vermenin Püf Noktaları

Dünyanın Google’dan sonra en çok ziyaret edilen sitesi haline gelen ve her kullanıcıya hizmet veren Facebook’da reklam vererek...Devamı…

Real Time Marketing

Real Time Marketing yani gerçek zamanlı pazarlama, adından da anlaşılacağı gibi gündemi takip ederek güncel konular üzerinden ku...Devamı…

Dijital Kimlik Yönetimi Nedir?

Markanızın Varlığını Dijitale Taşıyın! Dijital dünyanın hayatımıza bu kadar işlediği bir dönemde hedef kitlenize ulaşmanın en pratik ve etk...Devamı…

Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste
Teklif İste