Linkedin şirket sayfanızın etkileşimini nasıl arttırabilirsiniz?

Linkedin şirket sayfanız, markanızın etkileşim kampanyalarını başlatmak için mükemmel bir başlangıç noktasıdır. 31 Temmuz 2019

Linkedin'e katılımın çoğu kişisel düzeydeyken, işletmenizin Linkedin şirket sayfasının potansiyelini göz ardı etmemelisiniz.


Şirket sayfanız, topluluğunuzla iletişim kurarak en iyi şekilde nasıl kullanılacağından emin değil misiniz? Gelin birlikte neler yapabiliriz bir bakalım.


Öncelikle profil bilgilerinizin doğruluğundan emin olmalısınız. Sizin ile ilgili yazabilecek yanlış bilgi, yanlış bir izlenim bırakabilir. Şunu unutmamalısınız ki hem Linkedin profiliniz hem de sayfa içeriğiniz aranabilirdir.  Bu durumu göz önüne alarak, şirketinizle ilgili bilgilerin hem güncel hem de doğru olduğundan emin olmalısınız. Şirketinizin web sitesi urlsini, telefon numarasını ve bilgilerini mutlaka eklemelisiniz.


Sayfanızın URL'sini kişiselleştirmelisiniz. Linkedin’de yer alan tüm şirket sayfalarına ve profillerine standart bir Linkedin URL'si verilmiştir, ancak her ikisi için de özelleştirilmiş bir bağlantı oluşturabilirsiniz ve bunu mutlaka yapmalısınız. Genel URL’nizi değiştirmeye karar verirseniz, unutmamanız gereken birkaç Linkedin  politikası vardır. Bağlantıyı yalnızca otuz günde bir kez değiştirebilirsiniz, örneğin, ve bırakılan URL'ler 365 gün sonra başkalarının talep etmesi için bırakılabilir.


Profilinizin arka plan resmini de mutlaka güncellemelisiniz. Orası sizin alanınız, logonuzun kaliteli bir görüntüsünü ve kendine özgü bir afiş veya kapak fotoğrafını ekleyerek şirket sayfanızı özleştirmekten çekinmemelisiniz. Yaratıcı olmayı da göz ardı etmemelisiniz.


Sayfa içeriklerinizi hem insanlar hem de aramalar için optimize etmelisiniz. Linkedin şirket sayfanızı oluştururken, insanların kuruluşunuzun ne yaptığı hakkında daha fazla bilgi edinebileceği merkezi bir konum olarak düşünebilirsiniz. Şirketinizin genel bakışının ilk birkaç satırına özellikle dikkat etmelisiniz. Anahtar kelimeler de ekleyebilirsiniz.


Vitrin Sayfaları ise şirketinizin keşfedilmesine yardımcı olabilecek bir başka yoludur.  Markanızın veya şirket kültürünüzün farklı yönlerini vurgulayan vitrin sayfalarını özellikle yeni bir ürün tanıtmak veya ekibinizin başarısını vurgulamak için kullanabilirsiniz.


Linkedin grupları, platformda şirketler ve bireyler tarafından kullanılabilen başka bir etkileşim aracıdır. Linkedin üyeleri bir gruba katıldığında, o gruptaki diğer kişiler tarafından görülebilir. Bu, Linkedin'in insanları ağlarının dışındaki insanları görmedeki sınırlamalarını atlamasını sağlar. İşletmenizin bir grubuna sahipseniz veya ekip üyeleriniz bir başkasının sahip olduğu bir grupta etkinse, diğer Linkedin üyelerine kişilerinizle nasıl bağlantı kurabileceklerini bildirmek için işletme profilinizin 'Sunulan Gruplar' bölümünü kullanabilirsiniz.
 

Linkedin'de toplulukları takip edebilme yeteneğiniz önemli bir etkendir. İzlenecek toplulukları seçmek, şirketinizin ilgili etiketi içeren güncellemeleri görüntülemesine ve yorumlamasına olanak tanırken, Linkedin topluluğunuzda bir konu belirdiğinde size bildirimler göndererek sohbete katılabilirsiniz. Katılmak için yalnızca üç topluluk seçebilirken, seçimlerinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.
 

Diğer sosyal ağlarda olduğu gibi Linkedin’e de her zaman yeni yeni özellikler ekleniyor ve bunları özellikle takip etmeli siz de dahil olmalısınız.


Linkedin sayfanız, markanızın Linkedin etkileşim kampanyalarını başlatmak için mükemmel bir başlangıç noktasıdır. Kişisel profilinizle yapabileceğiniz Linkedin sayfasında bir şirket sayfasındaki her şeyi yapamazsınız; örneğin, şirket sayfanızdan bağlantı istekleri veya kişisel iletiler gönderemezsiniz vs. 


Şirket sayfanız optimize edildiğinde, güncellemeleri yayınlamaya, başkalarının yayınlarını izlemeye ve yorum yapmaya ve çabalarınızın sonuçlarını analiz etmeye başlamak için hazırsınız!

Benzer Blog yazıları

Twitter'da Popüler Olmanın Yolları

Twitter kullanıcılar arası iletişimi sağlayan, kendi düşüncelerimizi özgürce ifade edebildiğimiz bir sosyal medya sitesidir. Ö...Devamı…

Sosyal Medya İletişiminde Blog Kullanımı

Her yerde rakamlar farklılık gösterse de dünya üzerinde yaklaşık 200 milyona yakın blog var. Bunun 70 milyonu WordPress’e ait. Sa...Devamı…

Sosyal Medya Yönetimi Fiyatları Ne Kadar?

Marka iletişiminde çift yönlü iletişim için ciddi potansiyele sahip sosyal medya kanalları oldukça önemli bir yere...Devamı…

LinkedIn Nedir, Linkedln İle Neler Yapabilirsiniz?

LinkedIn Nedir?   Facebook, Instagram, Twitter ve bir düzine kullanıcı gibi, LinkedIn sosyal bir ağdır. Ve diğer sosyal ağlarda olduğu gib...Devamı…

Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste
Teklif İste