Pinterest Nedir?

Pinterestle kendi panonuzu oluşturun! 24 Aralık 2018

Pinterest, görsellerin ağırlıklı olarak paylaşıldığı bir sosyal ağdır. 2010 yılında Paul Sciarra, Ben Silbermann, EvanSharp tarafından Amerika’da kurulmuştur. 2011 yılında büyük bir patlamayla popülerlik kazanan Pinterest 70 milyon üzeri kullanıcıya sahiptir. Uygulama ve hem erkeğe ve hem kadına hitap etmesine rağmen en çok kadınlar tarafından kullanılmaktadır.Pinterest’de ayrıca 29 dil seçeneği olmakla birlikte Türkçe dil seçeneği de mevcuttur. 

 

Pinterest İle İlgili Bilmeniz Gereken Kavramlar:

 

Pin: Siteye yüklenilen her fotoğrafa verilen isimdir. Panoya asılan bir resim gibi düşünülebilir.


Pano: Pinlerin bulunduğu alana denilmektedir. Saklanılan öğeler burada görülmektedir.


Repin: Bu buton twitterdakiretweet ile aynı işi yapmaktadır. Beğenilen resimler repin yapılarak panoda gösterilebilir.


Pin it/Pinle: Beğenilen görseller pinle/pin it butonuna basılarak saklanabilir, paylaşılabilir yada gruplanabilir.

 

 

Pinterest Ne İşe Yarar?

 

Pinterest kullanıcılarına sınırsız pano imkanı sağlar. Bilgisayarlarınıza, telefonlarınıza kaydetmeyi unuttuğunuz görselleri Pinterest yoluyla gruplara ayırarak, cihazlarda yer kaplamadan kaydettiğiniz görsellere kolayca erişebilmenizi sağlar. Pinterest’de beğendiğiniz araba, doğa, saç, duvar kağıtları, elbise, ayakkabı, kıyafet gibi birçok görselleri hesabınızda ilgi alanına ekleyebilirsiniz. 

 


 

Pinterest Nasıl Kullanılır?

 

Pinterest kullanmak istiyorsanız e posta adresinden veya sosyal ağ hesaplarından kayıt olabilirsiniz. Profil kısmından + işaretine tıklayarak pano oluşturabilir, başka sitelerden beğendiğiniz bir görseli pinterest’e yükleyerek takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.
 
Beğendiğiniz bir pini panoya kaydetmek istiyorsanız sağ üst köşede bulunan kaydet butonundan istediğiniz panoya kaydedebilir veya telefonunuzda basılı tutarak kaydet seçeneğini kullanabilirsiniz.

 

Beğendiğiniz pini indirmek istiyorsanız üst kısımda bulunan üç nokta butonuna tıklayarak pini indirebilirsiniz. 

 

Pin göndermek istiyorsanız gönder butonuna basarak göndermek istediğiniz ağı seçebilirsiniz. 


Üst kısımda yer alan arama motoru sayesinde isteğinize göre seçtiğiniz konu hakkında pin bulabilir ve panonuzu oluşturabilirsiniz. 

 

 

İşletme Hesabı:

 

Her işletme mutlaka adını duyurmak için birçok sosyal ağda yer almaktadır. Pinterest işletmeleri de göz önünde bulundurarak yeni bir özellik sağladı. 2013 yılında gelen özelliğe göre işletmelere özel açılan hesaplarda analiz ve istatistik araçlarını kullanabilme imkanı sundu. 

 

Siz de yukarıdaki bilgileri göz önüne alarak başarılı ve aktif bir Pinterest kullanıcısı olabilirsiniz. 
 

Benzer Blog yazıları

Sosyal Medya İçeriği Nasıl Oluşturulur?

İşiniz için sosyal medya kanallarını başlatmak, ister iyi kurulmuş bir işletme olun, isterse bir girişim olsun.    Çoğu zama...Devamı…

Instagram Ticari Hesap Nasıl Açılır?

Instagram, platformu her ay aktif olarak kullanan 1 milyardan fazla kişiden oluşan global bir topluluğa hizmet vermektedir. İnsanlar Instagram'ı a...Devamı…

Sosyal Medya Yönetimi Fiyatları Ne Kadar?

Marka iletişiminde çift yönlü iletişim için ciddi potansiyele sahip sosyal medya kanalları oldukça önemli bir yere...Devamı…

Instagramda Hikayeye Nasıl Link Verilir?

İnsanların yoğun bir şekilde kullandığı platformların ise birer reklam mecrası haline dönüşmesi kaçınılmazdır. Aslında bu durum telev...Devamı…

Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste
Teklif İste