Progressive Web Uygulaması

Aşamalı web uygulamaları, platformlar arası web uygulamaları oluşturmak için geleneksel aşamalı geliştirme stratejisiyle birlikte modern web API'lerini kullanır. 10 Temmuz 2019

PWA(Progressive Web Uygulaması), kullanıcılara bir web tarayıcısı aracılığıyla "uygulama benzeri" deneyimler sunmak için modern web yeteneklerini kullanan bir tür web uygulamasıdır. PWA'lar normal web sayfaları veya web siteleri gibi çalışır, ancak çevrimdışı çalışma ve push bildirimleri gönderme gibi ek kullanıcı işlevleri de sunar.

 

PWA'lar öncelikle son kullanıcı tarafından indirilmesi gerekmeyen mobil uygulamalar oluşturmak için kullanılır. AppInstitute tarafından yayınlanan bir rapora göre, PWA'ları kullanan markalar mobil web trafiğinde ortalama yüzde 68 oranında bir artış gördü. Aynı raporda, PWA'ların yerel uygulamalardan 15 kat daha hızlı yüklendiği belirtildi.

 

 

İlerici bir Web Uygulaması büyük oranda İnternetin, özellikle de HTML 5 ve benzeri web geliştirme dillerinin toplu olarak benimsenmesiyle, İnternet'in geliştiği fikrine dayanmaktadır. İlerledi. PWA'ların doğrudan mobil bir deneyim aracılığıyla en iyi geleneksel yerel uygulamalarda bulunan benzer işlevsellik ve kesintisiz kullanıcı arayüzü sağlayabilecekleri bir noktaya getirildi. 

 

Bu yaklaşımın en önemli ve en belirgin avantajı ve aynı zamanda en belirgin olanı, geliştiricilerin artık birden fazla mobil platformda birden fazla uygulama geliştirmelerine gerek kalmamasıdır. Yalnızca iOS ve Android için geliştirenler için bile bu, uygulama geliştirme süresi ve çabasında büyük bir tasarruf anlamına gelir. PWA'lar, tek bir uygulama geliştirebilme ve tüm platformlarınızda ve cihazlarınızda kusursuz çalışabilme vaadi sunar.

 

Progressive Web Uygulaması, yerel bir uygulama benzeri deneyim sunmak için modern teknolojiler kullanır. Progressive Web App'in en iyi özelliği çevrimdışı özelliğidir, yani PWA kullanıcısı kullanmak için herhangi bir ağ bağlantısına gerek yoktur. PWA, düşük ağ bağlantısında bile sorunsuz çalışır.

 

 

Özellikleri

 

-  Progressive Web Uygulaması web sitenizin çevrimdışı olarak çalışabilmesini sağlar, kullanıcı internet bağlantısı olmadığında bile PWA sayesinde web sitenizde gezinebilir.

 

-  Mobil cihazların ana ekranına kendi ikonunu ekleyerek mobil bir uygulama gibi kullanıcıların hızlı erişim yapmasını sağlar.

 

-  Web siteniz responsive özellikte ise PWA’da bu özelliği koruyarak ekranın mükemmel oranda dolmasını sağlar ve kullanıcılarınıza daha keyifli okuma, gezinme imkânı sunar.

 

-  Push Notification özelliği sayesinde uygulama açık olmasa bile onay veren kullanıcılara bildirim gönderebilirsiniz.

 

-  Chrome alt yapısı ile gelişmiş bir destek ve hizmet sunmaktadır.

 

-  Uygulamayı kullanan ve beğenen bir kişi arkadaşına sadece linki göndererek uygulamayı paylaşabilir. Karşı tarafın bir kurulum yapmasına gerek kalmaz, linke tıkladığında uygulamayı kullanmaya başlar.

 

-  Uygulamanız güncellendiğinde mobil cihazlardan otomatik olarak güncel uygulama kullanılmaya başlanır.

Benzer Blog yazıları

W3C Nedir? W3C Standartlarının Önemi Nelerdir?

Web’in gelişmesine en büyük katkıyı veren kuruluşlardan biri olarak ön plana çıkan W3C genel anlamda Web’in ortaya k...Devamı…

SQL ve Temel SQL Komutları

SQL (Structured Query Language), türkçe anlama Yapılandırılmış Sorgu Dili olan ve görevi  verileri yönetmek ve kayıt a...Devamı…

PHP Programlama Dili

PHP sunucu taraflı çalışan bir dildir. İlk kez 1995 yılında Rasmus Lerdorf tarafından oluşturulmuştur. PHP'nin geliştirilmesi PHP topl...Devamı…

Kaynak Kodu Nedir ?

Kaynak kod, bilgisayar programlamanın insan tarafından okunabilir aşamasıdır. Web siteleri birer yazılımdır. Asp veya PHP altyapısı ile yazılabilen ...Devamı…

Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste
Teklif İste