Sketchup V-Ray Nedir?

Sketchup da profesyonel çizimler yapabilirsiniz. 31 Ekim 2019

Gelişen teknoloji sayesinde hızlı işler çıkartmak amacıyla modelleme dünyasına giren mimari insanların ellerini pratikleştiren bir uygulamadır. Dış- iç mekan görselleştirmede hızlı ve güzeldir. 
Sketchup kullanım ve arayüz bakımından diğer rakiplerine göre daha çok pratik ve kaynak bakımından da zengindir. V-Ray serisini yakından incelersek aradaki farklardan önceliği olan render alma modudur. Işık ayarları sayesinde tasarlanan dış-iç mekanlar daha güzel gözükmeye başladı. 


Render; gölgeleme veya gölgeleme gibi bir değişiklik uygulama işlemini ifade eder. Bir görüntünün bir 3D görüntü olarak görünmesini sağlama veya bir dizi görüntü çekip bunları canlandırma işlemi anlamına gelir. 
Sketchup da iyi bir Render almanın ışık bilgisinden ve malzemeden geçtiğini unutmayalım.  SketchUp için V-Ray'deki olası render çıktısını tam olarak anlamak için, çeşitli ortam ayarlarını kullanarak, genellikle oluşturulan görüntü çıktısının tonalitesini ve atmosferini etkileyen farklı parametreleri veya ayarları vurgulayan basit bir oluşturma deneyimidir. 


Sketchup da; son derece yetenekli profesyonel katılımcılar tarafından sağlanan adım adım talimatları takip ederek yeni işlem sonrası becerileri, teknikleri ve takip etmesi kolay olan modellemenizi mükemmelleştirmeyi öğreten bir uygulamadır. V-Ray  ile görselleştirme iş akışında çarpıcı iyileştirmeleri sağlar. Dome ışık ile gelişmiş görüntü tabanlı aydınlatma kalitesi sunar. Son derece ayrıntılı modellerle daha kolay karmaşık sahne yönetimi sağlar. 
Profesyonel , fotogerçekçi görüntüler ve animasyonlar oluşturmaya ihtiyaç duyuyorsanız en güzel application Sketchup V-Ray'dir. İhtiyaç duyduğunuz her şey elinizin altında. 

 

Büyük sahneleri yönetmek daha güzel bir tasarım çıkartmak istemez misiniz?

 

Özellikle iç mimarlık-mühendislerin işlerini kolaylaştıran bu uygulama çoğu tasarımcı insanların da ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmektedir. 
Beklemek için daha az , yaratıcı olmak için daha fazla zamanınızı verin ve teslim tarihinizi kaçırmadan harika bir tasarımla karşıya çıkın. Kontrol sizdedir. İş akışınız akıcı ve pürüzsüz olur. 
En iyi sanatçılar ve tasarımcılar dünya standartlarında görüntüler oluşturmak istediği ve karşımıza çıktığında 'vay be' dedirten tasarımları bu uygulamadan yaptıklarını biliyor muydunuz? 

 

Sketchup V-Ray İle Yapabileceklerinize göz atalım ;


Çok çeşitli dahili ışık türünü kullanarak doğal ve yapay aydınlatmayı işleyebilirsiniz. 
V-Ray’in güçlü ve hızlı küresel aydınlatmasıyla fotogerçekçi odalar ve iç mekanlar oluşturabilirsiniz. 
Sahnelerinizin ortamının tek bir yüksek dinamik aralıkta görüntüsünü (HDRI) kullanarak sahneleri aydınlatabilirsiniz.
Pozlama, beyaz dengesi, alan derinliği ve daha fazlası için gerçek dünya kamera kontrollerine sahip bir fotoğrafçı gibi çalışabilirsiniz.
V-Ray proxy nesneleri olarak çimen, ağaç ve araba gibi oldukça ayrıntılı modeller ekleyebilirsiniz. 
Tek seferde veya birden çok görüntüyü aynı anda oluşturmak için ağınızın tam işlem gücünü kullanabilirsiniz. 
Herhangi bir doku haritasını veya V-Ray’in yerleşik prosedürel dokularından birini kullanarak gerçekçi ve benzersiz malzemeler oluşturabilirsiniz.
İzleme geçmişini izleyin ve rengi, pozlamayı ve daha fazlasını doğrudan V-Ray’nin çerçeve arabelleğinde ayarlayabilirsiniz. 
Görüntü düzenleme yazılımınızdaki daha sanatsal kontrol için sahnenizi ayrı geçişler olarak işleyebilirsiniz.
Kısacası Sketchup size her şeyi yapma gücü verir.

Benzer Blog yazıları

Siber Güvenlik Nedir?

Siber güvenlik, bilgi güvenliğinden operasyon güvenliğine ve bilgisayar sistemlerinin güvenliğine kadar birçok farklı kavra...Devamı…

Python Nedir?

Teknik açıdan Python, öncelikle web ve uygulama geliştirme için entegre dinamik anlam bilimine sahip nesne yönelimli, üst...Devamı…

SATA Nedir?

SATA ( Serial ATA ) Nedir?   Serial ATA, masaüstü bilgisayarlardaki, bazı sunuculardaki ve ağa bağlı depolama cihazlarındaki paralel ...Devamı…

PageRank Nedir?

Google kurucuları Larry Page ve Sergey Brin tarafından ünlü bir şekilde icat edilen bir hesap olup, bu sayfanın öneminin ve otoritesini...Devamı…

Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste
Teklif İste