Sosyal Medya Reklamları

Ürün ve hizmetlerinizi sosyal ağlardaki geniş kitlelere ulaşsın istemez misiniz? 20 Aralık 2018

Her geçen gün kullanımı artan sosyal paylaşım sitelerinde verilecek bir reklam ile marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırabilirsiniz. Daha çok kullanıcıya ulaşabilir ve kalıcı müşteriler kazanabilirsiniz. Nasıl mı?

 

Sosyal ağları kullanan potansiyel müşterilerinizin sayısı günden güne artarken markaların da sosyal ağlarda etkin şekilde yer alıp ürün ve hizmetlerini kullanıcılara sunmaları gerekmektedir.

 

Doğru stratejiler ile küçük ve orta ölçekli işletmeniz ön plana çıkarılabilir. Sosyal medya reklamları ile hem adınızı büyük kitlelere duyuralım hem de ürün ve hizmetlerinizi potansiyel müşterilerinizle buluşturalım.

 

Küçük, büyük fark etmeksizin artık hemen hemen tüm işletmeler artık sosyal medyada yer alarak markalarını büyük kitlelere duyurmaktalar. Daha çok müşteriye ulaşmak için de reklam hedefleri doğru yapılmalı ve yapılan yatırımdan en iyi şekilde verim alınmalıdır.

 

Peki sosyal medya reklamcılığı nasıl yapılır?

 

  • Facebook, İnstagram,Youtube, Twitter.. artık bir çok sosyal paylaşım siteleri sizlere reklam imkanı tanımaktadır. Milyonlarca kullanıcı olan bu sosyal ağlarda verilecek reklamlar ancak doğru reklam stratejileri ile birleştiğinde etkili olur.
  • Öncelikle firmanıza en uygun reklam alanlarını seçerken reklam verme amacınız, hedef kitleniz, reklamlarınızın ulaşmasını istediğiniz lokasyon, reklam bütçeniz.. hepsi önemli dikkat edilmesi gereken detaylardır. Bir reklamı etkili olabilmesi için tüm bu detaylara dikkat edilerek yer almanız gerek sosyal ağlar belirlenmelidir.
  • Kaliteli içerik ve ilgi çekici görsel seçimleri de çok önemlidir. Güçlü bir iletişim dili ile ürün ve hizmetleriniz müşterilerinize en iyi şekilde tanıtılmalıdır.
  • Sosyal medya reklamları kısa sürede fazla kişiye ulaşmayı mümkün kılar. Bu nedenle kişi, kurum fark etmeksizin herkes ürün ve hizmet reklamlarını bu yöntem ile gerçekleştirmeyi tercih etmektedir. Yapılan hedeflemeler çok önemlidir. Firmadan firmaya hatta üründen ürüne bile değişiklik göstermektedir. Reklam hedeflemeleri doğru yapıldığı zaman kolay erişim ile düşük maliyetler ile daha geniş kitlelere hitap edebilir, daha çabuk yayılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Sosyal ağlarda verilen reklamların en önemli özelliklerinden biri de ölçülebilir olmasıdır. Erişim, gösterim, tıklama vs. tüm istatistiklere ulaşmak ve reklam verimliliğini ölçmek mümkündür. Kontrol edilebilirdir. Reklamlar istenildiğinde durdurulabilir, değiştirilebilirdir ve zamanlaması yapılabilmektedir. Tanıtılacak ürün ve hizmetlere göre ulaşması istenen kullanıcıların yaş, cinsiyet, lokasyon, ilgi alanları vs. kitlelerle özelleştirilek daha doğru kitlelere ulaşarak reklamların etkisi artırılır.
  • Atamedya ile sosyal medya reklamlarının avantajlı dünyasından siz de yararlanın!
Benzer Blog yazıları

Pinterest Nedir?

Pinterest, görsellerin ağırlıklı olarak paylaşıldığı bir sosyal ağdır. 2010 yılında Paul Sciarra, Ben Silbermann, EvanSharp tarafından Amerika&rs...Devamı…

Instagram Stories ile etkileşiminizi arttırabilirsiniz!

Siz de en popüler sosyal ağ olan instagramda, Stories’i daha etkili şekilde kullanarak takipçilerinizin ilgisini çekebilirsin...Devamı…

Instagram Ticari Hesap Nasıl Açılır?

Instagram, platformu her ay aktif olarak kullanan 1 milyardan fazla kişiden oluşan global bir topluluğa hizmet vermektedir. İnsanlar Instagram'ı a...Devamı…

Tumblr Nedir, Ne İşe Yarar?

Tumblr, 2007 yılında David Karp tarafından kurulan bir sosyal ağ ve microblog sitesidir. Tumblr kuruluşundan iki hafta sonra 75 bin kullancıya ulaştı....Devamı…

Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste
Teklif İste