Web Sitesi Yaptırmak Ne Kadar?

Ucuz web sitesi, hızlı web sitesi, e-ticaret sitesi, blog sitesi ve bunun gibi daha sayabilecek onlarca seçeneğin içerisinden birçok alternatif üretilebilir. 18 Mart 2020

Web siteleri hem komplike yapılardır hem de tamamen kişiye özgü istekleri içinde barındıran bir üründür. Bu nedenle net olarak bir web sitesi şu kadar tutara yapılır diye bir yanıt yoktur. Ucuz web sitesi, hızlı web sitesi, e-ticaret sitesiblog sitesi ve bunun gibi daha sayabilecek onlarca seçeneğin içerisinden birçok alternatif üretilebilir.  

 

Web sitesi yaptırmak 

 

Tamamen kişisel bir web sitesi yaptırmak için öncelikle dikkat etmeniz gereken, sitenizin içinde bulunduracağı özellikleri belirlemektir. Çünkü bu özellikler ne kadar çoğalır ve özelliklerin ne kadar detayı varsa maliyeti de o kadar artacaktır. Özelliklerine karar verdiğiniz sitenin bir sonraki aşaması hangi sayfalara sahip olmasını istediğinizi belirlemektir. Son olarak, belirlediğiniz sayfalarda ne tür bilgilerin olmasını istediğinizi de kafanızda ya da taslak halinde bir kağıda tasarlamanız (kuvvetle önerilir) daha sağlıklı olacaktır.  

 

Bu noktadan sonra size web sitenizi yapacak firmayı araştırmak dışında bir iş kalmıyor.  

 

Bir web sitesi nasıl yapılır? 

  

Her işte olduğu gibi bir web sitesi yapmak için de birçok ayrıntıya dikkat etmek ve bunları bir araya toplamak gerekir.  Ana hatları ile bir web sitesinin yapım adımlarını görelim. 

 

Web Tasarım

 

Web tasarım 

 

Web tasarım aşamasına sitenizin kıyafetlerini hazırlama kısmı diyebiliriz. Burada web sitenizin kullanıcılara nasıl görüneceğini ayarlıyoruz. 

 

Tasarımın CSS koduna çevrilmesi 

 

Elbisemizi hazırladık, sırada bedenimize oturtmak var. Yani, arka planda yazılacak kodların web sitenizin her noktasında nasıl işleyeceğini, yazılım ve görselin nasıl haberleşeceğini ayarlayacağız. 

 

Web Yazılım

 

Yazılımın yapılması 

 

Burası yapması en zor ama anlatması en kolay kısım. Sadece kod yazıyoruz. Bu adımı web sitesinin iskeleti olarak düşünebiliriz. 

 

İçeriklerin SEO uyumlu girilmesi 

 

Wen sitesinde SEO yani arama motoru optimizasyonunun %50’si yazılım ile düzenleniyor olsa da kalan %50’lik kısım tamamen içeriklerin düzenlenmesi ile alakalıdır. O yüzden Google’ın sizi görmesini beklemeyin, görmesini sağlayın. 

 

Yayına alım aşaması 

 

Bu aşamada birçok isteğe bağlı etken var ama biz tümünü uygulamanızı öneririz. SSL yani güvenlik sertifikasının olup olmayacağı, hosting yani sitenin nerede barındırılacağı, domain yani alan adının ne olacağı ve bunun gibi birçok şeyin ayarlanması gerekir. 

 

Yayınlama 

 

Ve geldik son adıma web sitesini yayınlama. İşte günlerce uğraşılan şeyin hayata geçtiği an. İnternete girip alan adınızı yazdığınızda sitenizin çıkması için arka planda birkaç işlem yapıyoruz. 

 

Okuduğunuz üzere web sitesi yapmak çok meşakkatli bir işlem ve her web sitesi de kendine özgü ayrı zorluklar içermekte. Eğer bir web sitesi yaptırmak istiyorsanız bize neler istediğinizi yazın biz de detayları hakkında sizi arayalım.  

  Teklif İste  

Benzer Blog yazıları

Bug nedir ?

İngilizce “böcek” anlamına gelen bug, ilk Defa 1878 yılında Thomas Edison tarafından bir terim olarak k...Devamı…

Java Nedir? Ne İşe Yarar?

Java Nedir? Sun Microsystems firmasının mühendislerinden James Gosling tarafından geliştirilen; her işletim sistemi üzerinde çalışan...Devamı…

XML Nedir? Özellikleri Nelerdir?

XML Nedir?     XML, Extensible Markup Language ya da Türkçesiyle Genişletilebilir İşaretleme Dili, hem insanlar hem bilgi işle...Devamı…

Gutenberg nedir?

Şu an kullandığımız WordPress editörü yıllar boyunca hemen hemen aynı kalmıştır. Aslında bu çok da kötü bir şey olmasa da h...Devamı…

Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste
Teklif İste