Domain

İnternette etkin şekilde yer almak istiyorsanız mutlaka doğru bir domain sahibi olmanız gerekmektedir.

İnternet dünyasında yer almanın ilk adımı domain sahibi olmaktan başlar. Temel adı domain olmakla birlikte ülkelerin temel uzantıları eklenerek oluşturulan domainlere aynı zamanda alan adı denir. Yani aslında domain bir firmanın internet ortamında ki isim hakkıdır.

Domain-Hosting

Domain için öncelikle bir internet protokol numarası yani IP Adres (İnternet Protokol adres) gereklidir. Her bilgisayarın bir IP adresi vardır bilgisayarlar arası bağlantı IP adresi üzerinden yapılmaktadır. IP adresi birbirinden 3 tane nokta ile ayrılmış numaralardan oluşmaktadır. Domain de bu numaranın sadece bir görüntüsüdür. Yani adres çubuğuna IP numarası yazmak yerine kodlanmış olan alan adı yani domaini yazarak siteye ulaşılır. Kısacası domain IP adreslerinin harf şeklinde kodlanmış halidir.

Domainin seçimi çok önemlidir. Firmanızın bilinirliği doğrultusunda alınmalı veya markanız ile firmalar sizi tanıyor ise marka adıyla domain alınması daha doğru bir seçim olacaktır. Domain seçiminiz kolay ve hatırlanabilir olması çok önemlidir. Veya birçok şirket markası ile tanındığı için marka adı ile başlanması en doğru seçimdir. En önemli kriter ise domainin herhangi bir takı içermemesidir. Artık günümüzde böyle bir ihtimalin neredeyse sıfıra yakın olması nedeni ile mümkün olan en kısa domain tercih edilmelidir. Domain konusunda uzman arkadaşlarımız ile en doğru seçime ulaşabilirsiniz. Ayrıca dünya çapında birçok domain satışı yapan çözüm ortaklarımız ile satılık domainleri indirimli olarak adınıza tescil ettirebiliriz.

Hosting En üst düzeyde sunucu kalitesi Atamedya’da.

Hosting kelime anlamı olarak, barındırma anlamına gelmektedir. Hosting hizmeti veren sistem çok hızlı bir internete sahip iyi bir bilgisayar gibidir. Aynı anda yüzlerce web sitesini kesintisiz yayınlayabilmesi için çok hızlı bir bağlantı hızı ve yüksek bant genişliğine sahip olmalıdır. Web sitenize ait dosyaları saklayan, kullanıcıların erişimine sunan bu bilgisayara web sunucusu (web server), saklama ve yayınlama işlemine de web hosting denir. Hosting hizmeti ile aynı zamanda başak hizmetleri de almış olursunuz.

Atamedya olarak hosting kalitemizi işi bilenler dahil herkesin taktirindedir. En önemli kriterlerin başında belirttiğimiz hız Atamedya da tam 80 MBIT tir. Bu hız aynı zamanda sunucularımızda barındırdığımız web ve mail hizmetlerinin yurt dışındada son derece hızlı ulaşılmasına olanak vermektedir. Günümüzde ortalama hosting piyasası 10 MBIT olarak hizmet veriyor. Ayrıca sağlanan hız bir havuzdan sağlanmaktadır. Aynı şekilde sunucu kaliteside Atamedya' da en üst düzeydedir. Kendi sunucularımızı kullanmaya başladığımızdan beri IBM en büyük çözüm ortağımız olmuştur.Domain nereden alınmalı sorusunun cevabı ''en ucuz yerden '' olmamalıdır.

En önemli sorunun başlangıcını oluşturmaktadır. İşlem yaptığınız kurumun son derece güvenilir olmasına mutlaka dikkat edin. Bir şey olmaz demeyin çünkü birçok kişi neler olabileceği konusunda en ufak bilgi sahibi değil. Mesela işlem yaptığınız kişi veya şirketin kapandığı düşünün! veya gerekli olduğu an ulaşılamadığını düşünün! Aranızda bir sözleşme yapılmamış ise kullanım ücretinin son derece yüksek rakamlara ulaştığını düşünün! En önemlisi sahibi olduğunuz domain in başka birine satıldığını! Evet bunların tamamı gerçektir. Uzun yıllar sektörde karşılaştığımız çözümsüz sorunlardır. Ayrıca ülkemizden alınan alan adlarının Türk Ticaret Mahkemelerinde işlem gördüğünü unutmayınız.

Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste
Teklif İste