Firma değişimlerinde uygulanan prosedürler

Domain&Hosting alanında farklı bir şirket ile çalışmış ancak memnun kalmamış ya da farklı nedenlerden dolayı iş ortaklığınızı sonlandırmış olabilirsiniz. Hizmetlerinizi bize taşıyarak firmamızla çalışmak isterseniz, transfer aşamasında bazı prosedürler uygulanması gerekmektedir.

Transfer işlemleri yapılırken Atamedya’da her şey resmi bir şekilde işler, yapılacak olan her değişiklik firma sahibi bilgisi dahilinde dokümanlar ile talep doğrultusunda ilerler. Yapılan işlemler öncesinde gereken dokümantasyon ayrıntıları aşağıda örnekler ile belirtilmiştir.

Transfer İşlemleri
Atamedya'ya Transfer 1. Domain Tranfer İşlemleri

a. Com.tr uzantılı domain transferi ; Bu transfer için iki tane seçenek bulunmaktadır.

1. Domaininizin kaydında bulunan idari sorumlu , teknik sorumlu ve ödeme sorumlusunu ayv1-metu olarak değiştirmeniz yeterli olacaktır , bundan sonra bizim yapmamız gereken işlem ise Sorumlu Değişikliği Bölümünden domaininizin bize geçmesi için onay vermemiz yeterli olacaktır.

2. Eğer domaininizin kaydında bulunan firmaya ulaşamıyor iseniz problem değil, aşağıdaki evrakları bize gönderdiğiniz taktirde işlemeleriniz gerçekleştirilecektir.

Firmanıza ait bir domain ise ;

Faaliyet belgenizi veya ticari sicil gazetenizi bize iletmeniz yeterli olacaktır.

Markanıza ait bir domain ise ;

Marka tescil belgenizi bize iletmeniz yeterli olacaktır.

Com.tr uzantılı domain transferleri ortalama üç iş günü zaman dilimi içerisinde sonuçlanır.

b. Com ve net uzantılı domain transferi ;

1. Domaininize ait olan transfer kilidinin kaldırılması gerekmektedir.

2.Domainize ait olan Authorization Code nun ( transfer şifresi) bize mail ile gönderilmesi gerekmektedir.

3. Atamedya domain transferini başlattıktan sonra diğer firmaya gidecek olan transfer onay mailini onaylamaları ve sonrasında gelecek olan red mailiyle ilgili işlem yapmamaları gerekmektedir.

Com ve net uzantılı domain transferi kullanılan domain panellerine gore değişiklik gösterse de ortalama 1 hafta ile 2 hafta arasında işlem sonuçlanmaktadır.

2. Hosting Transfer İşlemleri

a. Web Hosting ve Mail Hosting Transferi ; ( Dns değişikliği )

Domaininizin veya domainlerinizin kaydında bulunan dns bilgilerini aşağıda ki gibi değiştirmeniz yeterli olacaktır. Dns değişikliği dünya genelinde 72 saati bulan bir işlemdir.

ata.atamedya.net
ata.atamedya.com

b. Web Hosting Transferi;

Domainizin kaydında bulunan web ip lerini değiştirmeniz yeterli olacaktır. Şu anda aktif olarak kullandığınız server ın özelliği hangisi ise (Unix/Windows) domaininizin ip sini o server ın ip sine yönlendirmeniz yeterli olacaktır. Ip bilgisi için 0212 347 33 11 numarasından veya info@ata.com.tr mail adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

c. Mail Hosting Transferi;

Mail hosting transferi için yetkili arkadaşlarımız ile görüşmenizi rica ediyoruz.

Atamedya'dan Transfer 1. Domain Tranfer İşlemleri
d. Com.tr uzantılı domain transferi ;

01. Firmanızın antetli kağıdına kaşeli ve imzalı bir şekilde domainizin yeni ; idari sorumlu , teknik sorumlu ve ödeme sorumlusunun bilgisini yazarak talebinizi 0212 347 33 19 numaraya faks göndermeniz yeterli olacaktır.

Örnek belge yanda mevcuttur.
e. Com ve net uzantılı domain transferi ;

02. Firmanızın antetli kağıdına kaşeli ve imzalı bir şekilde hangi domainizi veya domainlerinizi bizden taşımak istiyor iseniz yanda ki örnek metin şeklinde talebinizi yazarak 0212 347 33 19 numaraya faks göndermeniz yeterli olacaktır.

Firmamıza ait olan... domainin transfer kilidinin açılarak , auth. Kodunun …… mail adresine gönderilmesini rica ediyorum.

Örnek belge yanda mevcuttur.
2. Hosting Transfer İşlemleri
f. Web Hosting ve Mail Hosting Transferi ;

( Dns değişikliği ) Firmanızın antetli kağıdına kaşeli ve imzalı bir şekilde hangi domainizin veya domainlerinizin dns lerini değiştirmek istiyor iseniz yeni dns bilgilerini yazarak 0212 347 33 19 numaraya faks göndermeniz yeterli olacaktır.

Örnek belge yanda mevcuttur.
g. Web Hosting Transferi ;

Firmanızın antetli kağıdına kaşeli ve imzalı bir şekilde hangi domainizin veya domainlerinizin web hosting ip sini değiştirmek istiyor iseniz yeni ip bilgilerini yazarak 0212 347 33 19 numaraya faks göndermeniz yeterli olacaktır.

Örnek belge yanda mevcuttur.
h. Mail Hosting Transferi ;

Firmanızın antetli kağıdına kaşeli ve imzalı bir şekilde hangi domainizin veya domainlerinizin mail hosting ip sini değiştirmek istiyor iseniz yeni ip bilgilerini yazarak 0212 347 33 19 numaraya faks göndermeniz yeterli olacaktır.

Örnek belge yanda mevcuttur.
Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste
Teklif İste