Nedir bu SEO ?

Arama motoru optimizasyonudur. SEO nun amacı web sitelerinin arama motorlarının sıralama kriterlerine en uygun şekle getirilerek hedeflenen üst sıralarda yer alınmasını sağlamaktır. İngilizce ve Türkçe’de kısaca SEO (Search Engine Optimization) olarak ifade edilmektedir. Arama motorları arama sonuçlarını listelerken algoritmik bir yapı kullanmaktadırlar. Bu nedenle web geliştiricileri, yazmış oldukları sayfaları arama motorlarının listeleme algoritmalarını dikkate alarak oluştururlar. İnternetin ekonomik anlamındaki gücünün artması neticesinde SEO çok hızlı yaygınlaşmaya başlamıştır.

Seo
Site içi SEO;

Arama motorlarının sitenizi daha iyi tarayabilmesi ve anlaması adına bazı teknik düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Site içerisinde yapılan teknik düzenlemelere site içi SEO denir. Site içi düzenlemeler, arama motorlarının siteyi düzenli bir şekilde okumasına ve anlamlandırmasına yardımcı olur. Arama motorları; herhangi bir siteyi içeriği ile değerlendirirken kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurur ve algoritmasını o deneyimlere paralel olarak oluşturur. Zaten arama motorlarının en büyük amacı da kullanıcıların istediği sonuçları onlara sunmaktır.

Site dışı SEO ;

Site dışı SEO yapmak için çok sayıda farklı teknikler vardır. En popüler olanları ise sitenin kaliteli ve yüksek backlink sayısına sahip olmasıdır. Backlink, bir web sitesinin diğer bir siteye verdiği linktir. Ancak başta Google olmak üzere tüm arama motorları; manipüle edilmiş backlinklere karşıdır. Bunun nedeni, backlinklerin arama motorları nezdinde bir referans olmasıdır. Dolayısıyla arama motorları, yapay bir referansı kabul etmeyecektir. Bu bağlamda web sitesine gelen backlinklerin gerçek kullanıcılar tarafından gerçekten verilmesi gerekmektedir. Son zamanlarda site dışı SEO için en etkin kriter sosyal medyadan organik trafik oluşturulması olmuştur. Bir sitenin ziyaretçi sayısının düzenli şekilde artması, site hakkında yapılan link ve bilgilendirme paylaşımlarının kanalları ve sayısı arttıkça doğal bir etkinlik sağlanmış olacaktır.
Site dışı SEO da arama motorlarından gelen organik trafik vazgeçilmezdir. Sistem, sitelerin daha fazla bilgi içermesini, bilgilerin özgün ve doğru olmasını çok önemsemektedir.

Atamedya & SEO

Kurulduğumuz günden beri bildiğimiz tüm kriterleri tüm müşterilerimize uyguladık. Hiçbir müşterimizin bilgisizliğinden faydalanarak bir proje oluşturmadık. Yukarıda net olarak açıklandığı gibi bir web sitesinin başarısı iki noktanın tamamlanması ile gerçekleşir. Biz her ne kadar site içi SEO’yu tam yapsakta % 50 lik kısmını gerçekleştirmiş olacağız. Site dışı SEO için mutlaka kurumsal bir firmadan destek almaya ihtiyaç vardır. Unutmamanınız gereken en önemli konu ise SEO yaptırırken sürekli bir uğraş gerektireceğidir. Herkes biliyor ki; varsayalım 1. sayfa 1. sıraya geldik ama orada kalacağız diye bir garanti yok. Rakiplerinizden daha fazla yatırım yapmak zorundasınız. Ancak istenilen listeleme sırasına yerleştikten sonra daha az maliyetler ile bulunulan pozisyon korunabilir.
Ya da SEO için ödeyeceğiniz maliyeti Adwords yatırımı olarak gerçekleştirebilirsiniz. Karar sizin !

Bu hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için ( 212 ) 347 33 11 nolu telefondan bize ulaşabilir veya
info@ata.com.tr mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste
Teklif İste