Instagram Paylaşım Örnekleri

Instagram paylaşımları nasıl yapılır?

Günümüzün en popüler sosyal platformlarından biri olan İnstagramda etkileşimleri arttırmak daha fazla kişiye ulaşmak için doğru zamanda doğru paylaşımlar yapılmalıdır. İlk olarak paylaşımlar düzenli olarak yapılmalıdır. Paylaşım zamanını doğru seçmek, gönderinin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlar. Peki nelere dikkat edilmelidir? Görsel mutlaka ilgi çekici olmalıdır. Sizi takip eden insanlara güzel içerikler sunmanız, takipçilerinize değer verdiğinizi göstermektedir. Kullanacağınız fotoğrafları en iyi görsellerinizden seçmelisiniz ki sizi takip edenlerin beğeni ve ilgisiniz kazanabilmelisiniz.

İçerik metni kısa olmalı net bilgiler içermeli, okuyucuya bilgi verirken sıkmamalıdır. Paylaşımların daha fazla kişiye erişimini sağlayan en önemli nedenlerden biri de hashtag seçimidir. Popüler hashtag (etiket) seçimleri ile paylaşımın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Yaptığım tüm turlarda senelerdir herkesin sorduğu sorulardan biri, bu kadar ülke gezdikten sonra en çok hangisinden etkilendiğim olmuştur. Ülkeleri ve şehirleri kıyaslamayı sevmesem de, #bolivya ’nın yeri hep ayrı olacak kalbimde galiba. Özellikle #şili ’nin Atamaca Çölü ile Bolivya’nın Uyuni Tuz çölü arasında yaptığım safariyi fiziksel olarak dayanıklı olan herkese kesinlikle tavsiye ederim. . Uyuni Tuz Çölü’ne vardığımızda hissettiğim duygular kelimelerle tarif edilemez. Kendini boşlukta, sonsuzlukta hissediyorsunuz burada. Havanın çok kötü olmasına rağmen elinizden gelen en güzel fotoğrafları çekmeye çalışıyoruz. Her yerde tuz tepecikleri(montanas del sal) var. Culchani köylüleri bu gölde çalışıyorlar. Küreklerle tuzları tepecik haline getiriyorlar ve bu tepeler daha sonra kamyonlara yüklenip fabrikaya götürülüyor. Organize edeceğim gruplar için kesinlikle eklenmesi gereken bir deneyim olduğunu düşünüyorum. @tulgaozan . Kitap: Dünya Değişmeden / Yeryüzü Günlükleri 1

Dünya Değişmeden Seyahat (@dunyadegismeden)'in paylaştığı bir gönderi ()Instagram Post Örnekleri Instagram postlarını hazırlarken her detaya dikkat etmelisiniz!

Görsel, içerik, hashtag bütünlüğü instagram kullanıcıları için oldukça önemlidir. Üçü de birbirini tamamlarsa başarıya ulaşılabilir. Görsel metin bütünlüğü doğru etiketlerle desteklendiğinde daha fazla kullanıcıya ulaşabilir. Peki etkili instagram post örneklerine neler gösterilebilir?

Açıklama kısmına yazılacak metin görseli desteklemelidir. Örneğin bir ürün ya da hizmet tanıtılıyorsa açıklayıcı ama bir o kadar da kısa ifadeler içermelidir. Yani verilen bilgi özet nitelikte olmalı ve içerisinde açıklayıcı ifadeler yer almalıdır. Marka bilinirliğini arttırabilmeniz için üzün ve hizmetlerinizi en iyi şekilde ifade etmelisiniz. Sizi özel ve farklı kılan ifadelere mutlaka yer vererek kendinizi en iyi şekilde ifade etmelisiniz. Doğru içerik yönetimi ile markanıza olan ilgiyi arttırarak rakiplerinizin de önüne geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

İki senede bir gerçekleşen Dünya Göçebe Oyunları, tüm Türk Dünyasını buluşturan ve yüzyıllardır var olan kadim geleneklerin kaybolmaması için gerçekleştirilen, uluslararası bir organizasyondur. 🗓31 Ağustos – 6 Eylül 2018 tarihleri arasında Kırgızistan-Kazakistan turumuz kapsamında, Tanrı Dağları’nın büyüsü kaybolmadan Dünya Göçebe Olimpiyatları'na ve göçebe kültürüne tanıklık edeceğiz. 🏔Kazakistan'ın başkenti statüsünü kaybetmiş olmasına rağmen, ülkenin ilk şehri, kültür, eğitim, turizm ve iş hayatının başkenti, Tien Shan Dağları'nın eteklerinde “Bahçeler Şehri” olarak adlandırılan Almatı şehri, Kırgızistan Cumhuriyeti'nin başkenti Bişkek, Kırgız halkının başlıca ulusal kahramanına ait Manas Anıtı, dünyanın ikinci büyük dağ gölü olan Issık Göl’ü, Balbal denilen Türk antik mezarları, Taş Bahçe de denilen Çolpan-Ata Petroglifleri Bölgesi, eserleriyle Türk dünyasına ışık tutmuş olan ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'un 90. doğum günü anısına düzenlenen çiçek koyma töreni ve daha fazlası.. 🏞Kırçın Yaylası'nda göçebe çadırlarında yaşayan yerel halk, yaşamları ve geleneksel kıyafetleri ile bizi Ortaçağ’a geri götürecek. Dönem üniformalarıyla kuşanmış savaşçılar ise çok özel fotoğraf kareleri yakalamamıza imkan sağlayacak. Dünya Değişmeden, Orta Asya’yı keşfe çıkıyoruz… Detaylı bilgi için; ☎ 0212 296 64 46 🖱 www.dunyadegismeden.com #dunyadegismeden #doğa #tatil #kırgızistan #kazakistan #video #seyahat #instago #travelling #instagood #igtravel #travelgram #igers #tourist #tourism #life #amazing #unesco #travelingram #instagram #instatraveling #olympic #mytravelgram #world #worldnomads #youtube #likeforfollow #kyrgyzstan #worldnomads

Dünya Değişmeden Seyahat (@dunyadegismeden)'in paylaştığı bir gönderi ()Instagram Story(Hikaye) Örnekleri Instagram storyleriniz mutlaka tam ekran formatında olmalı!

Instagram Stories, kaydedilmemesi halinde 24 saat içinde silinen fotoğraf ve videolar ile kullanıcıların anlık paylaşımlarından oluşan tam ekran bir kreatif formatıdır.

Oluşturduğunuz kampanyaları, düzenlediğiniz etkinlikleri, indirim haberlerini, bazen ilham verici alıntı ve haberleri, blog yazılarını duyurabilir 10k üzeri takipçi barajını geçmişseniz eğer link yönlendirmesi yapabilirsiniz. Sıralı çoklu hikayelerle vermek istediğiniz tüm bilgileri verebilir, bir ürün ve ya hizmet tanıtımını detaylı şekilde yapabilirsiniz.

İlk olarak çarpıcı görseller seçmelisiniz ki kullanıcılar hikayelerinizi sağ tıklayıp geçmektense duraksayıp incelesinler. Sonrasında ilgi çekici bir metin ile profilinize incelemeye yönlendirip hatta markanızı incelemeye bile teşvik edebilirsiniz. Satışlarınızı arttırabilir müşteri ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz.

Kişi veya kurumların takipçileri ile etkileşime geçip etkileşimde kaldığı instagramda hikaye paylaşımları oldukça önemlidir. Peki etkileyici instagram story (hikaye) paylaşımları nasıl olmalıdır? Hikaye paylaşımlarında nelere dikkat edilmelidir?Instagram Story Örnekleri Instagram Story Örnekleri Instagram Story Örnekleri


- İlginç hikayeler her zaman ilgi çeker. İnsanların bildiklerinin dışında bilgiler sunabilmeni paylaşımı arttırır. Merak uyandırıcı, yenilikçi ve güncel hikaye paylaşımları ile gerçek takipçilerinizin bağlılığını kazanabilirsiniz.

- Sosyal ağlarda her zaman öğretici içerikler üretmeye çalışmalısınız. Böylece markanızın takipçilerini etkileyebilir paylaşabilme özelliği sayesinde markanıza yeni takipçiler de kazandırabilirsiniz.

- Instagram hikayelerinizi oluştururken mutlaka yer aldığınız sektör ile ilgili gelişmeleri sürükleyici olarak kurgulayarak yayınlamalısınız. Sizi takip edenlerden ya da keşfetten size ulaşanların uzun süre hikayelerinizde kalmasını, başkaları ile paylaşmasını ve ya profilinizi, web sitenizi ziyaret etmesini sağlamakta sizin elinizde.

- Çalışanlarınızı ya da çalıştığınız alanı gösterebilecek hikayeler, ürün ve hizmetlerinizin arka yüzünde neler olduğu ile ilgili bilgi vermek takipçileriniz ile güven sağlamanıza yardımcı olur.

Storylerinizde ürün ve hizmetlerinizi tanıtmadan önce detaylı şekilde rakip incelemelisi de mutlaka yapılmalıdır. Rakipleriniz arasında fark yaratarak ilgi çekmek için hikayelerinizi belirli stratejiler üzerine oluşturun ve plan dahilinde ilerleyin.

Her gün milyonlarca insan Instagramın Story özelliğini kullanıyor. Her ay Instagramdaki işletmelerin yarısından fazlası hikaye oluşturuyor. Sadece bu yüzden bile instagramda hikaye paylaşımlarına özen göstermelisiniz.

Instagram Story Örnekleri Instagram Story Örnekleri Instagram Story Örnekleri

Özel Gün Paylaşımları Ortak acı ve sevinçlerde paylaşım yapmak oldukça önemlidir!

Özel günler, bayramlar ya da ortak acı ve sevinçler için de paylaşım yapmaya özen gösterilmelidir. Günün anlam ve önemine yönelik tasarım ya da fotoğraf ile doğru zamanda anlık paylaşımlar yapılmalıdır.

O güne uygun olması ve markanıza yakışır olması çok önemlidir. Gösterdiğiniz özeni mutlaka kullanıcılara hissettirmeniz gerekmektedir.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

#30ağustos

Dünya Değişmeden Seyahat (@dunyadegismeden)'in paylaştığı bir gönderi ()Instagramda Doğru Hashtag Kullanımı Seçtiğiniz hashtagler mutlaka paylaşımlarınıza uygun olmalıdır!

- Hashtag kullanımı çok önemlidir. Doğru hashtag ile takipçi, beğeni, yorum etkileşimlerinizin yanında marka bilinirliğinizi de arttırabilirsiniz.

- Hashtag kullanımında en çok yapılan hata tartışmasız paylaşımlarda yalnızca popüler etiketleri kullanmaktır. Daha geniş bir hedef kitleye ulaşmak için en popüler etiketleri kullanmak elbette doğrudur ancak uzun vadeli sonuçlar için popüler hashtaglerin yanına ürün ve hizmetlerinize uygun, tüketici aramalarına yönelik kelimeleri de tercih etmelisiniz. Popüler hashtagler markanızla ilgilenmeyen kullanıcılardan çok sayıda beğeni getirse de hedef kitlenize yönelik sektörünüze ve oluşturduğunuz içeriğe yönelik tagler seçmelisiniz.

- Belirli bir lokasyonda bulunan müşterileri hedeflemek istiyorsanız, onlara yönelik tagler seçerek onlarla iletişim kurabilir erişim ve gösterimlerinizi arttırabilirsiniz.

- Seçtiğiniz kelimelerde her zaman değişikliğe açık olmalısınız. Her hafta bir yeni kelime ekleyip daima araştırma halinde olmalısınız.

- Hashtag miktarı çok olmamalıdır 1-5 kelime metnin içine gömülmelidir. Geri kalanının ister sonra ister sonrasında yoruma ekleyebilirsiniz. Buna ek olarak hiç tag kullanmamazlık yapmamalısınız. Organik erişimi yüksek bir sayfaya sahipseniz kullanılmaması çok fazla etkilemeyecektir. Ancak gelişme evresinde olan her profil mutlaka kullanmalıdır. Ama yine de etiketlerin bir arama aracı olduğu düşünülürse hedef kitlenize yönelik doğru seçimlerle küçük büyük fark etmeksizin kullanmaya özen göstermelisiniz.

- Sosyal medya kanallarında doğru hashtag seçimleri ile daha fazla kullanıcının profilinize ve içeriğinize ulaşmasını istemez misiniz?

Bu gönderiyi Instagram'da gör

16-30 Ağustos 2018 tarihleri arasında Coşkun ARAL'ın da katılımıyla rotamız Endonezya, Brunei, Malezya. Dünyada hala yaşamın en ilkel şartlarda devam ettiği bir kültüre şahitlik etmeye ne dersiniz? Obia köyünde “Wa wa wa” (yerel dilde hoş geldiniz) sesleriyle, gülen yüzler ve el sıkışmalarıyla karşılanacağımız Dani Kabilesi'nin hala koruyup devam ettirdikleri geleneksel yaşam ve kültürüne tanıklık edeceğimiz renkli bir tura hazır mısınız? House of Sampoerna müzesi, Bromo Dağı’nda eşsiz gün doğumu, Teletubies Hill,Whispering Sands, geleneksel Jayapura evleri, Sunda Kelapa Limanı, Tamu yerel pazarı, Poring kaplıcası, Sandakan’da Sepilok Orangutan Koruma Bölgesi, Sipadan Adası, Mabul Adası’nda Bajau Kabilesi’nin evleri, Suraba’dan Bromo’ya, Malang’dan Jayapura’ya, Wamena’dan Jakarta’ya, Brunei’dan Kota Kinabalu’ya, Sandakan’dan Kuala Lumpur’a… Dünya Değişmeden, Papua Adası’dan Borneo’ya Asya’nın farklı yaşamlarını keşfetmeye hazır mısınız? Son 4 kişi! Detaylı bilgi için;0212 296 64 46 numaralı telefonu arayabilir veya info@dunyadegismeden.com adresine mail gönderebilirsiniz. #dunyadegismeden #endonezya #brunei #malezya #indonesia #seyahat #tatil #instago #fun #instagood #holiday #igtravel #photooftheday #travelling #trip #tourism #tourist #instapassport #instatraveling #mytravelgram #travelgram #travelingram #igtravel #goodnews

Dünya Değişmeden Seyahat (@dunyadegismeden)'in paylaştığı bir gönderi ()Instagram Paylaşımları İçin İdeal Saat Aralıkları Nedir? Instagramda ideal saatlerde paylaşım yaparak takipçi sayınızı arttırabilirsiniz!

İnstagramda daha fazla beğeni kazanmak istemez misiniz? Etkileşiminizi arttırmak için saat aralıkları da önemli bir detaydır. Instagramda hangi saatlerde, saat kaçta paylaşım yapılmalıdır?

Kurumsal instagram hesaplarında biraz değişkenlik gösterse de genel anlamda her gün akşam saatleri daha aktif kullanıma sahiptir. Günün yoğunluğundan artan zamanda birçoğumuz şöyle bir göz atıp çıkmak için bile kısa süre de olsa vakit geçirmekteyiz.

Paylaşım yapmak için en ideal saatlerin 02:00 ve 17:00 olduğuna karar verilmiş olsa da 17:00, mesai sonrası yahut okul çıkışına denk gelmesinden kaynaklanmaktadır.

Gece 2’deki paylaşımların daha çok beğeni alması ise tamamen o saatte yapılan gönderi sayısının azlığından çevrim içi olan kullanıcıların etkileşimlerin gönderide toplanmasından kaynaklanmaktadır. Paylaşım kalabalığı arasında gönderi kaybolmaz. Ve tabii hedef kitleniz de önemli bir faktördür.

Haftalık olarak en etkili paylaşım saat aralıkları ise;

Pazartesi – 19:00 ve 22:00
Salı – 03:00 ve 22:00
Çarşamba – 17:00
Perşembe – 07:00 ve 23:00
Cuma – 01:00 ve 20:00
Cumartesi – 00:00 ve 02:00
Pazar – 17:00

şeklinde belirlenmiştir.

Fotoğraf ve video paylaşım platformu denince ilk akla gelen sosyal ağ olan İnstagramda etkileşim arttırmak için her detaya özen gösterilmelidir. Kusursuz paylaşımlar ile takipçi, beğeni, yorum gibi tüm etkileşimlerinizi arttırabilir, müşteri ilişkilerinizi marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Dünya Değişmeden ile çıktığınız yolculuklarda sürpriz bir harcama ile karşılaşmazsınız. Hemen her şey tur fiyatına dahildir. 🗓18-29 Eylül 2019 tarihleri arasında Tulga Ozan rehberliğinde Famadihana ritüeli ve daha fazlası için rotamız Madagaskar & Mauritius! 🖇Tur fiyatı: 3690€ Dopdolu bir tur programı bizleri bekliyor, daha önce detayları sizlerle paylaşmıştık. Peki programa neler mi dahil? 📍"Allee des Baobaps" da hem gün doğumu hem gün batımı fotoğraf deneyimi 📍 Adanın batı bölgesinin keşfi ve "Tsingy" kaya ormanları deneyimi 📍 Yolda denk gelirsek "Famadihana" törenlerine katılma şansı 📍Dünya Değişmeden rehberlik hizmetleri 📍İstanbul – Antananarivo gidiş, Antananarivo – Mauritius gidiş, Mauritius – İstanbul dönüş uluslararası uçak biletleri 📍Morondava – Antananarivo iç hat uçak bileti 📍Turistik lüks otobüs ve 4*4 araçlarla ulaşım 📍2 gece Antananarivo, 1 gece Antsirabe, 2 gece Morondava, 2 gece Bekopaka, 2 gece Mauritius olmak üzere toplam 9 gece 4*- 5* otellerde konaklama 📍9 kahvaltı, 7 öğle yemeği, 9 akşam yemeği 📍Programda belirtilen tüm gezi ve milli park girişleri 📍Yerel rehberlik hizmetleri 📍Ekstra tur satışı yok! 📌Aa unutmadan, Dünya Değişmeden seyahatlerinde bölgesine göre değişmekle birlikte en fazla 24 kişi yola çıkacağınızı biliyor muydunuz? . . #dunyadegismeden #keşif #madagaskar #madagascar #mauritius #famadihana #facts #africa #afrika #trailer #video #travelvideo #youtube #videotravel #festival #fest #instagram #good #tsingy #tsingydebemaraha #alledebaobab #baobab

Dünya Değişmeden Seyahat (@dunyadegismeden)'in paylaştığı bir gönderi ()

Tüm bunlara ek olarak instagramda güncellik çok önemlidir yenilikleri takip etmeli ve ayak uydurmalısınız. Görsel seçiminiz belki de en önemli unsur bu nedenle mutlaka ilgi çekmeli hatta kullanıcıları beğenmeye, yorum yapmaya da teşvik etmelidir. Etkileşiminizi arttırmak için tüm detaylara dikkat etmeli ve farklı olmalısınız. Kullanıcılar neden başkalarının paylaşımlarını değil de özellikle sizin paylaşımlarınızı beğenmeli ve sizi neden takip etmemeliler. Bu soruların cevabı yani beklentiler, sizi paylaşımlarınızın nasıl olması konusunda da yönlendirecektir. Ya da işin uzmanına danışmak, bir sosyal medya yönetimi ajansı ile çalışmak tüm sorunların profesyonel cevabı olacaktır.

Bu hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için ( 212 ) 347 33 11 nolu telefondan bize ulaşabilir veya
info@ata.com.tr mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Hızlı İletişim
Hızlı İletişim+90 212 347 33 11info@ata.com.trTeklif İste
Teklif İste